• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در دیدار با استاندار عنوان شد:

افزایش 2.5 برابری مراجعه غیرمددجویان به کمیته امداد سمنان در 6 ماه گذشته

یک مقام مسوول از افزایش 2.5 برابری مراجعات غیر مددجو به کمیته امداد استان سمنان در 6 ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید شهاب‌الدین چاوشی استاندار سمنان در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان بر لزوم توجه به راه‌های افزایش توانمندی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان تاکید و اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار توسط کمیته امداد یکی از راهکارهای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و خروج از چرخه حمایتی این نهاد است.

استاندار سمنان بابیان اینکه کمیته امداد از بدو تأسیس با حمایت‌های همه‌جانبه تلاش کرده خانوارهای تحت حمایت این نهاد را خودکفا کند افزود: با توجه به ورود افراد به چرخه حمایتی، این نهاد باید تلاش کند سالانه تعداد زیادی از خانوارها را خودکفا و از چرخه حمایتی خارج کند.

وی یکی از راه‌های خودکفایی و خارج شدن مددجویان کمیته امداد استان سمنان را آموزش‌های مهارتی و ایجاد فرصت‌های شغلی برشمرد و گفت: با توجه به استقرار واحدهای صنعتی و صنعتی بودن استان سمنان می‌توان از این ظرفیت برای اشتغال مددجویان بهره برد.

استاندار سمنان بر شناسایی خیران مؤثر در استان سمنان تأکید کرد و گفت: بهره‌گیری از خیرین در همه زمینه‌ها می‌تواند مشکلات بسیاری از نیازمندان را کاهش دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان نیز از اختصاص ۷۳ میلیارد تومان اعتبارات برای ایجاد فرصت‌های شغلی مددجویان کمیته امداد استان سمنان خبر داد و گفت: کمیته امداد استان سمنان با سهم ۵۲ میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی، بالاترین اعتبارات را در این بخش به خود اختصاص داده است.

سید جواد رضوی افزود: علاوه بر پرداخت تسهیلات به مددجویان جویای شغل، مشاوره و راهنمایی شغلی به مددجویانان نهاد  ارائه می‌شود.

وی نیازسنجی خانه به خانه از خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان را یکی از طرح‌های حمایتی این نهاد  برشمرد و تصریح کرد: این نیازسنجی با ۱۱ اولویت درمان، مسکن، اشتغال، تحصیل، حقوقی  و سایر خدمات حمایتی با هدف رفع مشکلات مددجویان انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ۷۰ درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان غیربومی هستند افزود: در نیمه نخست امسال مراجعات غیر مددجویی به کمیته امداد استان سمنان با رشد دو نیم برابری همراه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از حمایت سه هزار نفر از یتیمان و فرزندان محسنین استان سمنان خبر داد و گفت: این یتیمان از حمایت 10 هزار حامی برخوردار هستند و بالاترین میزان دریافتی را نسبت به میانگین کشوری دریافت می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: