• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

کشف لاشه قوچ وحشی از دو شکارچی غیرمجاز در مجن شاهرود

سلاح و لاشه کشف شده در مجن

رئیس محیط‌زیست شهرستان شاهرود از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز و کشف لاشه یک قوچ وحشی در مجن خبر داد.

علی‌اکبر قربانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان اظهار کرد: این شکارچی‌ها توسط گروه سیار اداره حفاظت محیط زیست شاهرود دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه این شکارچی‌های مجنی لاشه یک قوچ وحشی شکار شده را به همراه داشتند افزود: ماموران محیط‌زیست روز جمعه به دستگاه خودرو ی پژو با دو نفر سرنشین که قصد خروج از شکارگاههای مجن را داشتند مشکوک و در بازرسی از آنها لاشه یک قوچ و تعدادی اسلحه و ادوات شکار کشف کردند.

رئیس محیط‌زیست شهرستان شاهرود از کشف یک قیضه سلاح 270 از شکارچیان خبر داد و ادامه داد: علاوه بر این تعدادی فشنگ، یک دستگاه دوربین و ادوات شکار نیز از این دو شکارچی کشف شد.

وی از بازداشت صاحب این اسلحه با حکم دادگاه بسطام خبر داد و تصریح کرد: این شکارچی متخلف بازداشت و پرونده وی امروز هفتم مهر برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد.

قربانلو از برخورد شدید با متخلفان شکار در این شهرستان خبر داد و گفت: همکاران و مخبران محیط‌زیست ، همه زیستگاه‌های شهرستان را زیرنظر دارند و با عوامل تخلف به شدت برخورد می‌کنند.

وی از حیات‌وحش به عنوان یک سرمایه ارزشمند برای شهرستان نام برد و خاطرنشان کرد: از مردم محلی انتظار می‌رود با همکاری با محیط‌بانان و ماموران محیط‌زیست، ما را در حفاظت از این سرمایه‌های ارزشمند یاری دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: