• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاتب هشدار داد: ﺑﺮﺩاﺷﺖ‌ غیرقانونی بالادستی‌ها اﺯ "ﻧﻤﺮﻭﺩ"

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای ضمن هشدار به برداشت‌های غیرقانونی از منابع آبی سد نمرود در اراضی بالادستی گفت: ﺑﺮﺩاﺷﺖ‌های بی‌رویه و غیرقانونی اﺯ ﺳﺪ ﻧﻤﺮﻭﺩ به مشکل کم‌آبی در پایین‌دست می‌انجامد.

  ﺑﻪ ﮔﺰاﺭﺵﺧﺒﺮﻧﮕﺎﺭ ایسنا -منطقه سمنان، ﻏﻼﻣﺮﺿﺎ ﻛﺎﺗﺐ ﺩﺭ ﺟﻠﺴﻪ ﺷﻮراﻱ اﺩاﺭی ﮔﺮﻣﺴﺎﺭ که با حضور وزیر نیرو و با موضوع بررسی طرح‌های انتقال آب گرمسار، با انتقاد از برداشت‌های بی رویه آب از اراضی بالادست سد نمرود برگزار شد اظهار کرد: ﭘﺎﻳﺪاﺭﻱ و اﻳﺠﺎﺩ ﺗﻮﺳﻌﻪ در شهرستان گرمسار ﻧﻴﺎﺯﻣﻨﺪ ﺩﻭ ﻋﺎﻣﻞ اﺻﻠﻲ ﺁﺏ و ﺑﺮﻕ است که باید برای توسعه این دو مولفه در شهرستان از تمام ظرفیت‌ها استفاده کرد .

وی با اشاره به لزوم کنترل آب‌های بالادستی ادامه داد: اگر برداشت‌های بالادستی به‌طور جدی کنترل نشود با مشکل کم آبی مواجه خواهیم شد .

نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس با اشاره به اﻳﻨﻜﻪ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﺑﺮﺩاﺷﺖ ﺁﺏ ﺩﺭ ﺑﺎﻻ ﺩﺳﺖ ﻳﻜﻲ اﺯ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﻳﻦ اﻭﻟﻮﻳﺖ‌ﻫﺎﻱ ﻣﺎ ﺑﺮاﻱ ﺗﺎﻣﻴﻦﺁﺏ ﺷﺮﺏ ﭘﺎﻳﺪاﺭ ﺩﺭمنطقه اﺳﺖ، تصریح کرد: ﺑﺮﺩاﺷﺖ‌های بی‌رویه و غیر قانونی ﺁﺏ اﺯ ﺳﺪ ﻧﻤﺮﻭﺩﺗﻮﺳﻄ ﺑﺎﻻﺩﺳﺘﻲ‌ﻫﺎ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻋﺪﻳﺪﻩ‌اﻱ ﺭا ﺑﺮاﻱ ﻛﺸﺎﻭﺭﺯاﻥ اﻳﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ اﻳﺠﺎﺩ ﻛﺮﺩﻩ اﺳﺖ که می‌تواند در دارازمدت آثار سوئی داشته باشد .

کاتب همچنین در خصوص ﭘﺮﻭﮊﻩ ﺑﻲ او تی "سیمین‌دشت به گرمسار" گفت: این پروژه در  ﺳﺎﻝ ۹۴ ﺑﺎ ﻗﺮ اﺭﺩاﺩ ۱۸ ﻣﺎﻫﻪ با حضور وزیر وقت ﻛﻠﻨﮓ‌ﺯﻧﻲ ﺷﺪ اما تا کنون ﺗﻜﻤﻴﻞﻧﺸﺪﻩ در صورتی که این پروژه می‌بایست تا سال ۱۳۹۶ به پایان می‌رسید.

این نماینده مردم خواستار برنامه ریزی مناسب و پیگیری مجدانه جهت تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه با توجه به نیاز آبی شهرستان شد .

کاتب در ادامه گفت: در بحث مجتمع‌های آبرسانی به روستاهای شهرستان‌های گرمسار آرادان و بخش ایوانکی که برای منطقه بسیار حائز اهمیت است در سال ۱۳۹۵ وزیر وقت نیرو وعده دادند که سه مجتمع روستایی در منطقه آب‌رسانی شود اما هنوز نتوانسته ایم در این خصوص اقدامات مثمر ثمری داشته باشیم .

این نماینده اصولگرا با اشاره به ارتباط تنگاتنگ زندگی مردم با آب تصریح کرد باید نسبت به تامین آب شرب و کشاورزی مردم حساسیت به خرج داد .

ویﺑﺎ اﺷﺎﺭﻩ ﺑﻪ اﻳﻨﻜﻪ ﮔﺮﻣﺴﺎﺭ ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﻣﺼﺮﻑﻛﻨﻨﺪﻩ ﺑﺮﻕ ﺩﺭ اﺳﺘﺎﻥ است اضافه کرد: گرمسار به واسطه استقرار بیش از 55 درصد صنعت استان در آن، نیاز بالایی به انرژی برق دارد که باتوجه به اهمیت صنعت و تولید در این برهه زمانی باید به این نیاز توجه شود.

کاتب گفت: اﻳﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻇﺮﻓﻴﺖ ﻣﻂﻠﻮﺑﻲ ﺑﺮاﻱﺭاﻩ‌اﻧﺪاﺯﻱ ﻧﻴﺮﻭﮔﺎﻩ ﻫﺎﻱ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺑﺮﻕ ﺧﻮﺭﺷﻴﺪﻱ ﺩاﺭﺩ و ﺑﺎﻳﺪ اﺯ اﻳﻦ ﻇﺮﻓﻴﺖ ﺩﺭ ﺳﻂﺢ ﻛﺸﻮﺭ ﺑﻬﺮﻩﺑﺮﺩاﺭاستفاده ﺷﻮﺩ تا با بهره‌برداری مطلوب از این ظرفیت بتوانیم با مشکلات بی‌برقی در اوج گرما و ماه‌های گرم سال مقابله کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: