• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تدوین اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و غذایی استان سمنان

مدیر صنایع تبدیلی و غذائی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تدوین اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و غذایی استان سمنان خبر داد و گفت: در حال حاضر 54 واحد تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در استان سمنان در حال احداث است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، رحمت الله کاشی با اشاره به آخرین وضعیت صنایع تبدیلی در این استان گفت: تا امروز با تلاش‌های انجام شده در سال‌های اخیر ۲۱۷ مجوز تأسیس صنایع تبدیلی کشاورزی و دامی در استان سمنان صادر شده است .

مدیر صنایع تبدیلی و غذائی سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار کرد: در یک سال گذشته ۷۴ مجوز تأسیس و ۲۰ پروانه بهره‌برداری صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان سمنان صادر شده است .

وی تعداد واحدهای صنایع تبدیلی دارای پروانه بهره‌برداری و واحدهای صنایع تبدیلی به تولید رسیده در استان سمنان را به ترتیب ۶۴ و ۷۳ واحد اعلام و تصریح کرد: هم اکنون ۵۴ واحد تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی و دامی در استان سمنان در حال احداث است .

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه در صورت تکمیل و بهره‌برداری از همه ۲۱۷ واحد صنایع تبدیلی دارای مجوز تأسیس در این استان برای سه هزار و ۸۱۳ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود اضافه کرد: این واحدها در مجموع ظرفیت تولید بیش از یک میلیون و ۲۰۹ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی فرآوری شده را خواهند داشت .

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و غذایی استان سمنان تدوین شده است .

کاشی با بیان اینکه حمایت‌های تسهیلاتی در زمینه توسعه صنایع تبدیلی در استان سمنان صورت می‌گیرد افزود: در راستای استفاده بهینه از امکانات زیربنایی موجود مانند آب و برق، تأسیسات و ساختمان واحدهای صنایع تبدلی راکد و نیمه فعال،این سازمان آماده هرگونه همکاری برای بازسازی، نوسازی و اصلاح ساختار این واحدها است .

وی گفت: بهره‌وری حداکثری از منابعی مانند آب، خاک و انرژی در بخش کشاورزی از دیگر نتایج توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: