• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طرح آمارگیری از مسکن روستایی در 122 روستای استان سمنان اجرا می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان از اجرای طرح آمارگیری از مسکن روستایی در سطح استان از 21 مهر ماه لغایت 21 آبان ماه سال‌جاری خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا فلاحی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی راهگشای برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی در توسعه و عمران مناطق روستایی کشور است که به‌صورت همزمان در کل کشور از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان با بیان اینکه که آمارگیری در هر زمینه پایه و مبنای تمام برنامه‌ریزی‌ها است ادامه داد: برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی‌، جمع‌آوری اطلاعات در زمینه امکانات عمومی و ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی از اهداف مهم انجام این آمارگیری است.

 فلاحی افزود: در این طرح که به مدت یک ماه اجرا خواهد شد مأموران آمارگیری به‌عنوان نمونه به 122 روستای استان مراجعه و تعداد چهار هزار و 110 واحد مسکونی روستایی را مورد مطالعه قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح گامی مهم در جهت بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی، معیشت روستانشینان و وضعیت مسکن روستائیان دارد، گفت: همکاری روستائیان و مسئولین محلی روستاها با مأموران آمارگیری از ضروریات اجرای این طرح است .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها درخواست کرد تا با تشویق مردم به همکاری صمیمانه با ماموران آمارگیری، زمینه توسعه و پیشرفت بیش از پیش روستاها را در این استان فراهم کنند.

وی با بیان اینکه طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در سنوات گذشته و در سالهای1379، 1382، 1392 توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده خاطرنشان کرد: مهر ماه امسال چهارمین دوره این طرح با هدف جمع‌آوری اطلاعات تخصصی از ویژگی‌های مسکن روستایی به‌منظور برنامه‌ریزی و توسعه اصولی و پایدار روستاها انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: