• شنبه ۳۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-3294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

دایره‌المعارف دفاع مقدس استان سمنان تا سال آینده منتشر می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان از تهیه و تدوین 60 درصد دانش‌نامه استانی دفاع مقدس استان سمنان خبر داد.

سرهنگ حسن سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،اظهار کرد: دایره‌المعارف و دانش‌نامه دفاع مقدس استان سمنان تا سال آینده تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه دوین این دانش‌نامه یکی از برنامه‌ها و ماموریت‌های اساسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان است، افزود:  رزمندگان استان سمنان نقش بسیار مهمی در دفاع مقدس ملت بزرگ ایران داشتند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان اینکه دانش‌نامه دفاع مقدس کتابی مرجع، مستند و جامع خواهد بود گفت: این کتاب به یک مرجع معتبر برای پژوهش‌های علمی و دانشگاهی تبدیل خواهد شد.

وی از جمع‌آوری افزون بر 200 هزار قطعه سند دوران دفاع مقدس خبر داد و تصریح کرد: گردآوری بالغ بر 2000 ساعت گفتگو و مصاحبه با فرماندهان، ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس استان سمنان از دیگر اقداماتی است که در این راستا در استان انجام شده است.

سرهنگ سلامی، ثبت و ضبط این اسناد را اقدامی موثر در ماندگاری و حراست از این سرمایه‌های ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: دفاع مقدس ملت بزرگ ایران، گنجینه‌ای ارزشمند است که باید با حفاظت و حراست از آن، نسل‌های بعدی را از آن بهره‌مند کنیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی این بنیاد در استان افزود: هرساله چندین کتاب در خصوص نقش استان و رزمندگان و ایثارگران استان در دوران جنگ تحمیلی تهیه، تدوین و منتشر می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: