• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعتبار 738 میلیاردی برای اشتغال نیازمندان استان

رشد 3.5برابری اعتبارات اشتغال مددجویی در استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: حجم اعتبارات اشتغال کمیته امداد استان سمنان در سال گذشته ۲۴ میلیارد تومان بوده است که با رشد سه ونیم برابری به ۷۳ میلیارد و ۸۳۲ میلیون تومان در سال‌جاری رسید .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید جواد رضوی در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه اعتبارات اشتغال برای نیازمندان و مددجویان جویای شغل کمیته امداد استان سمنان در سال گذشته ۲۴ میلیارد تومان بوده است خاطرنشان کرد: این رقم در سال 97 با رشد سه و نیم برابری به 738 میلیارد ریال معادل ۷۳ میلیارد و ۸۳۲ میلیون تومان رسید.

وی منابع تأمین اعتبارات اشتغال کمیته امداد استان سمنان را از محل منابع اشتغال روستایی، بند ب تبصره ۱۶ ، محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و منابع کمیته امداد برشمرد و گفت: سهم اشتغال روستایی استان سمنان در اعتبارات سال جاری ۵۲ میلیارد و ۱۵۳ میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه مجموع اعتبارات کمیته امداد استان سمنان، اداره کل بنیاد شهید و اداره کل بهزیستی استان سمنان در ایجاد اشتغال روستایی در سال جاری ۶۴ میلیارد و ۵۳ میلیون تومان است افزود: کمیته امداد استان سمنان با دارا بودن ۵۲ میلیارد و ۱۵۳ میلیون تومان اعتبار اشتغال روستایی سهم ۸۱,۴ درصدی از مجموع اعتبارت این بخش را به خود اختصاص داده است.

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان نیز در این نشست به راه‌اندازی سامانه کارا و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۴۹۰ متقاضی برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی ثبت‌نام‌شده‌اند.

علیرضا خدابنده با اشاره به اینکه ۴۹۰ متقاضی برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی بااعتبار ۱۶ میلیارد تومان ثبت‌نام‌شده‌اند افزود: از این مجموع ۴۰۹ فقره بعد از بررسی به کارگروه حمایت ملی بااعتبار ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ارسال‌شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز بر همکاری این دو نهاد باهدف ایجاد اشتغال بیشتر تأکید کرد و افزود: ایجاد اشتغال پایدار منجر به کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی خواهد شد.

اسماعیل غنیان با تأکید بر سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی باهدف ایجاد اشتغال اظهار کرد: پرداخت تسهیلات در بخش روستایی منجر به کاهش مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: