• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-1397-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهسازی جاده جنگل‌ابر بررسی می‌شود؟!

طرح دوباره یک بحث پرمناقشه یا عزمی برای حفاظت بیشتر!

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از بازدید معاون استاندار و نماینده مردم شاهرود از منطقه حفاظت شده جنگل ابر خبر داد.

 به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، علی‌اکبر قربانلو اظهار کرد: معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سمنان در بازدید از جنگل ابر حضور داشتند.

وی با اشاره به برگزاری یک جلسه با حضور این مسوولان در جنگل ابر خبر داد و اضافه کرد: بعد از بازدید مسئولین ذی‌ربط از جنگل ابر، جلسه‌ای در ورودی منطقه تشکیل و در خصوص مشکلات جنگل ابر و مراحل ثبت جهانی جنگل ابر گفتگو و پیشنهادهایی داده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود ادامه داد: در این جلسه فرماندار شاهرود، نماینده شهرستان و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان درخصوص اهمیت جنگل‌های هیرکانی توضیحاتی دادند و باتوجه به اعزام کارشناسان بین‌المللی از یونسکو در آینده نزدیک جهت ثبت جنگل‌های هیرکانی از همه مسوولین،مردم و دوستداران طبیعت خواسته شد با محیط زیست، منابع طبیعی و میراث فرهنگی همکاری بیشتری شود.

برپایه این گزارش در این جلسه مقرر شده در خصوص تعمیر و بهسازی جاده جنگل ابر، بعد از بررسی کارشناسانه دستگاه‌های دولتی و لحاظ کردن نظر تشکل‌های مردمی و با رعایت مسائل زیست‌محیطی، در جلسه بعدی گفتگو و تصمیم نهایی گرفته و به اجرا گذاشته شود.

به گزارش ایسنا-طرح پرمناقشه جاده جنگل ابر در دولت احمدی نژاد مطرح و برای اجرایی شدن آن برنامه ریزی شد اما با اعتراض کارشناسان و دوستداران محیط زیست این طرح در دولت تدبیر بایگانی شد. باید دید بحث مطرح شده در جنگل ابر طرح دوباره یک طرح پرمناقشه است یا تلاشی برای سامان دادن این میراث معنوی ارزشمند و حفاظت بیشتر از آن است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: