• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان عنوان کرد:

مدیریت و چاه ویل"احساس سلطنت"/ می‌خواهم دوران مدیریتم عریض شود نه طویل

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به نقش ریشه ها و داده های تاریخی در رفتار ما ایرانیان اشاره کرد و گفت: داده های تاریخی برآمده از تاریخ سه هزار ساله ، سبب شده که وقتی بر کرسی مدیرکلی هم تکیه می زنیم احساس سلطنت کنیم فلذا انتظار داریم که همه اتفاقات مبتنی بر اراده و میل ما باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت در دیدار با اعضای شورای مرکزی انجمن خبرنگاران استان سمنان اظهار کرد: به دلیل وجود تاریخ سه هزار ساله سلطنت در ایران، سویه هایی از تربیت اجتماعی ما، بر مبنای استبداد رقم می خورد و به همین دلیل وقتی در یک جایگاه تصمیم گیری نیز قرار می گیریم احساس سلطنت می کنیم.

وی با بیان اینکه مدیر سلطان اداره نیست و محدودیت هایی دارد افزود: مدیران در یک محدوده و چارچوب قانونی می توانند مدیریت کنند .

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر استفاده از ظرفیت های سازمانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد و گفت: استفاده از نیروی انسانی و ظرفیت های داخلی فرهنگ و ارشاد یکی از راهبردهای مدیریتی من در این جایگاه است.

فرهنگ و ارشاد اسلامی و انباشتی از سالها واردات!

وی با انتقاد از آنچه "وارداتی بودن" دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواند تصریح کرد: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی سال ها واردات داشتند و نیروهایی به عنوان مامور از دیگر دستگاه ها وارد این دستگاه شده و همین به کاهش تعلق خاطر به دستگاه در چنین دستگاه ها و نهادهایی می انجامد.

فضیلت با بیان اینکه به فرهنگ و ارشاد به عنوان یک دستگاه تخصصی نگریسته نشده خاطرنشان کرد: از همین رو در استان گلستان از همکارانی که از نهادهای دیگر مامور به خدمت در فرهنگ و ارشاد شده بودند خواستم یا از نظر اداری به آن اداره کل منتقل شوند یا با آن خداحافظی کنند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ و هنر و ماموریت های فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: باید به حوزه فرهنگ و هنر رویکردی تخصصی و فنی داشته باشیم. متاسفانه برخلاف دستگاه هایی همچون اداره برق، آبفا، مخابرات و..که رویکردی تخصصی به آنها وجود دارد در ادارات فرهنگی کمتر به این مهم توجه می شود.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به نزدیکی ماموریت های برخی دستگاه ها و تشکل ها از آن به عنوان یک نقطه قوت یاد کرد و گفت: تشکل ها و نهادهای مشابه نه تنها تهدید نیستند بلکه این تکثر سبب می شود که آنها به سمت پویایی سوق داده شوند لذا این اشتراکات می تواند فرصت های بهتری برای کار و خدمت ایجاد کند.

وی با اشاره به وجود همزمان خانه مطبوعات و انجمن خبرنگاران در استان سمنان از آن به عنوان یک فرصت نام برد و افزود: اگر این دو تشکل بتوانند همراستا و در کنار هم به ایجاد چالش سازنده در فضای فرهنگی و رسانه ای استان بپردازند وجود همزمان آنها می تواند یک فرصت مغتنم برای استان باشد.

فضیلت وجود چالش های سازنده را لازمه حیات و پویایی دانست و اظهار کرد: البته مدیریت چالش ها باید به سمت هم افزایی باشد تا این پویایی اتفاق بیفتد و لذا ایجاد این هم افزایی یک هنر است.

وی با اذعان به اینکه کار در رسانه ها یک فعالیت علمی، فنی و حرفه ای است خاطرنشان کرد: اگر به فعالیت رسانه ای یا هر فعالیت فرهنگی دیگری به عنوان یک کار علمی و کاملا حرفه ای نگریسته شود آنوقت افراد بی تخصص به سادگی نمی توانند وارد این حوزه ها شوند.

وی وجود تکثر را عاملی موثر در ایجاد رقابت سالم ارزیابی و اضافه کرد: در صورت تاکید بر اهداف مشترک وجود رقابت می تواند به هم افزایی بی انجامد.

وی با اشاره به انتظارت خود از رسانه ها ادامه داد: انتظار ما از رسانه ها و تشکل های رسانه ای این است که ضمن پرهیز از وجوه اختلاف، مرجع حل اختلافات باشند و تاکید بر مشترکات می تواند ما را به مرجعی برای حل اختلافات مبدل کند.

وحدت ملی از نان شب واجب تر است

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به شرایط فعلی کشور افزود: امروز تلاش در جهت انسجام و وحدت ملی از نان شب  هم برای ما واجب تر است چرا که جامعه ما امروز بیش از هر چیز به وحدت و انسجام و دوری جستن از افتراق و انشقاق نیازمند است.

فضیلت با بیان اینکه هیچگاه به طول دوران مدیریتم فکر نمی کنم گفت: از شما نیز می خواهم که به من کمک کنید که عرض مدیریتم بیشتر شود نه طول آن.

وی بر لزوم توجه بیشتر به آموزش تاکید کرد و گفت: آموزش و توجه به آن یک کار زیرساختی و اساسی است و وظیفه فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به این زیرساخت است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان بر لزوم استمرار بر آموزش در بخش های مختلف و از جمله در حوزه رسانه تاکید و تصریح کرد: آموزش به مثابه تنفس در هوای سالم است و وجود آن یک نیاز مستمر و ضروری است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: