• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-1191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت 429 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به 107 طرح بخش کشاورزی استان سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اعطای 429 میلیارد و 716 میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به متقاضیان این استان خبر داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید حسن میرعماد با بیان اینکه این تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی اعطا می‌شود اظهار داشت: این میزان تسهیلات برای ایجاد و راه‌اندازی 107 طرح بخش کشاورزی اعطا شده است .

وی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی گفت: این مهم علاوه بر اینکه مانع مهاجرت روستائیان به مناطق شهری می‌شود؛ بیکاری در این مناطق را کاهش داده و سبب رونق اشتغال در مناطق روستایی می‌شود .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در استان سمنان تسهیلات اشتغال روستایی برای اجرای 107 طرح‌ مختلف اعطا شده است افزود: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی، پرورش دام سبک و سنگین، گلخانه، شیلات و آبزیان و گیاهان دارویی برخی از این طرح‌ها است .

میرعماد با بیان اینکه 4 بانک عامل کار پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستائی را به متقاضیان بر عهده دارند گفت: متقاضیان تسهیلات مدنظر خود را از بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک دریافت می کنند .

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی به 70 طرح از طرح‌های مذکور متقاضیان تسهیلات پرداخت کرده است افزود: بانک‌های توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید نیز به ترتیب به 17، 14 و 6 طرح متقاضیان تسهیلات پرداخت کرده‌اند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود : همچنین طرح‌های بخش کشاورزی برای پرداخت 2157 میلیارد و 720 میلیون ریال تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند .

میرعماد گفت: 83.9 درصد پرداختی طرح‌های تسهیلات استان سمنان مربوط به بخش کشاورزی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: