• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 976-697-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده دامغان خبر داد:

وزير جهاد كشاورزي به دامغان سفر می‌کند/ بهره‌مندی ٧٥ درصد روستاهاي دامغان از آب شرب سالم

  نماينده مردم دامغان گفت: وزير جهاد كشاورزي چهارشنبه این هفته به منظور افتتاح چند پروژه به دامغان سفر می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، ابوالفضل حسن‌بيكي در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: در این سفر حدود ٢٠٠٠ هكتار از اراضی کشاورزی تحت آبياري قطره‌اي دامغان افتتاح مي‌شود .

وی با بیان اینکه آبادی کشور در گرو آبادی روستاها است افزود: تا مادامی که زیرساخت‌ها در مناطق روستایی ایجاد نشوند، روستاهای ما آباد نمي‌شوند.

نماينده مردم دامغان با اشاره به معضل کم‌آبی در کشور تصریح کرد: با این وجود ٧٥ درصد از روستاهاي شهرستان تحت پوشش آب شرب سالم قرار دارند اگرچه متاسفانه به دليل قطعي برق در فصل گرما برخی پمپ‌هاي آبرساني در این مناطق با مشکلاتی روبرو شد.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت جوانان در مدیریت‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دامغان در هماهنگی با استاندار سمنان از ظرفیت جوانان در مدیریت‌های مختلف شهرستان استفاده و نتایج مثبت آن را نیز دیده‌ایم.

حسن‌بيكي با اشاره به این سخن امام راحل که فرمود اگر به جوانان اعتماد كنيد معجزه مي‌كنند خاطرنشان کرد: نیروی جوان از مهمترین سرمایه‌های کشور است و باید از این سرمایه در جای مناسب بهره گرفت.

وی از افزایش اعتبارات شهرستان دامغان در چند سال اخیر خبر داد و گفت: اعتبارات شهرستان دامغان در سال ٩٤ مبلغ ١٠ ميليارد تومان بود كه در سال ٩٥ جدا از 100میلیارد تومان اعتبارات ملی به ١٥ ميليارد تومان، سال ٩٦ اعتبارات استاني به ٣٠ ميليارد تومان و در مجموع اعتبارات ملی و استانی به 218 میلیارد تومان و امسال اعتبارات استانی به 28 میلیارد تومان و در مجموع اعتبارات ملی و استانی به بیش از 300میلیارد تومان می‌رسد.

این نماینده مردم با اشاره به حضور مداوم مسوولان دولتی در استان و شهرستان وعده داد: در سفر وزرا به شهرستان زمینه جذب اعتبارات بیشتری برای این شهرستان فراهم کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه دامغان از ظرفیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار است اضافه کرد: هیچ شهری به اندازه دامغان از غنای آثار تاریخی و گردشگری برخوردار نیست و باید از این ظرفیت استفاده بیشتری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: