• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

استاندار سمنان به ایسنا خبر داد:

پرداخت 184 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و عشایری در استان سمنان

استاندار سمنان گفت: سهم استان سمنان در بخش تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در سالجاری 184 میلیارد تومان است که تا کنون 92 میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده است.

سید شهاب‌الدین چاووشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان با اشاره به اینکه وام اشتغال روستایی و عشایری با شرایط 6 درصد پرداخت می‌شود، افزود: با وجود اینکه سهم استان سمنان 184 میلیارد تومان است، تا کنون 409 متقاضی با 247 میلیارد تومان طرح به بانک‌های عامل معرفی شده اند.

وی میزان اشتغال ایجاد شده از محل پرداخت این تسهیلات را 1226 نفر عنوان کرد و افزود: تا امروز 191 طرح از بین 409 طرح افراد متقاضی تصویب شده است و 50 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و عشایری نیز به متقاضیان هم‌استانی پرداخت شده است.

استاندار سمنان همچنین سهمیه استان سمنان در بخش اشتغال فراگیر را 154 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تا این لحظه 29 طرح به مبلغ 44 میلیارد تومان و اشتغال زایی 671 نفر به بانک های عامل معرفی شده اند.

چاووشی اضافه کرد: در بخش تفاهم‌نامه روستایی نیز 50 میلیارد تومان سهم استان سمنان است که 435 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد، و تا امروز 47 طرح با حدود 28 میلیارد و 700 میلیون تومان پرداخت شده و 279 فرصت شغلی را در استان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به قانون ارزش افزوده در بحث اشتغال که یکی از دستاوردها و سیاست‌های دولت تدبیر و امید است، از افزایش 400 درصدی اختصاص تسهیلات به استان سمنان خبر داد و گفت‌: امسال 98 میلیارد تومان تسهیلات به روستاهای استان سمنان تخصیص پیدا کرده است، این در حالی است که در دوره گذشته 19 میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده بود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: