• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

"پرواز هماي"در هلال سمنان

کنسرت و اجرای زنده پرواز هماي و گروه مستان در سمنان برگزار می شود.

تهیه کننده این کنسرت در سمنان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: پرواز همای (سعید جعفرزاده احمد سرگورابی) از خوانندگان نام‌آشنای کشور است که همراه با گروه مستان که مجموعه‌ای از نوازندگان سازهای ایرانی هستند هفته آینده 11 شهریورماه در سمنان به اجرای کنسرت می‌پردازد.

میثم دهرویه افزود: پرواز هماى براى ورود به دنیاى موسیقى ایران و اجراى سروده ها و آهنگ هاى خود در سال ١٣٨٥ گروه مستان را راه اندازى کرد و با استفاده از سوژه هاى تازه در شعر و رنگى متفاوت از موسیقى و استفاده از نوازندگان چیره دست و با اجرا در تالار وحدت و کاخ نیاوران در کمترین زمان به شهرت بسیار بالایى دست پیدا کرد و خیلى زود براى اجراى کنسرت هاى بزرگ به امریکا و اروپا دعوت شد.

وی ادامه داد: هماى و مستان با اجراى بیش از چهارصد کنسرت در سراسر دنیا همچنان به اجراى کنسرت در ایران و دیگر نقاط دنیا مى پردازند.

وی گفت: ملاقات با دوزخیان، این چه جهانیست، سرزمین بى‌کران، موسى و شبان، سربازان، دیوانه چو دیوانه ببیند، بایدها و نبایدها، کلاهت را بکن قاضى، نان و دندان از مهمترین آلبوم هاى هماى و گروه مستان است.

مسوول برپایی کنسرت‌ موسيقي همای در سمنان در خصوص مشکلات برگزاري کنسرت در سمنان طي سال‌هاي گذشته گفت: برگزاري کنسرت نبايد صرفا با ديدگاه درآمدزايي و اقتصادي دنبال شود چراکه کارکرد موسيقي بسيار فراتر از مباحث اقتصادي است.

وی با بيان اينکه برگزاري کنسرت‌هاي سنتي در کنار کنسرت‌هاي پاپ ضروري است، اظهار کرد: شخصا تا سال 95 تلاش زيادي براي اجراي کنسرت‌هاي موسيقي سنتي در سمنان انجام دادم اما حمايت لازم در اين بخش صورت نگرفت و ادامه اين امر دشوار شد لذا تصميم گرفتم از ظرفيت موسيقي کنسرت‌هاي پاپ بيشتر استفاده کنم اما باز هم به خاطر علاقه ويژه‌ام به موسيقي سنتي به دعوت از استاد هماي پرداختم و اين خواننده يازدهم شهريور در سمنان بر روي صحنه مي‌رود.

اين فعال هنری حمايت مسئولان از برگزاري کنسرت‌هاي بزرگ در نقاط مختلف استان سمنان را ضروري دانست و اضافه کرد: در کنار کنسرت‌هاي پاپ، باید به کنسرت‌هاي سنتي نيز توجه شود.

دهرویه از برگزاری کنسرت شهرام و حافظ ناظری و حسام الدین سراج در سالجاری در سمنان خبر داد و گفت: در حال حاضر مسئولان استان فقط اجازه برگزاري کنسرت را در تالار هلال و نمايشگاه فجر را مي‌دهند که اميدواريم حداقل براي برگزاري کنسرت‌هاي سنتي در سالن غدير نيز اين مجوز داده شود چراکه اساتيد برجسته موسيقي سنتي نظير استاد شهرام ناظري در سالن‌هاي با جمعيت پايين برنامه اجرا نمي‌کنند، در صورت مساعدت مسئولان تا پايان سال شاهد حضور شهرام ناظري در سمنان خواهيم بود.

 وی با اشاره به طرح موضوع برگزاری کنسرت های خیابانی در کشور گفت: سه سال پیش درخواست برگزاری کنسرت خیریه را داشتم که هنوز با آن موافقت نشده است، درخواست کردم کنسرت خیریه برای افراد بی بضاعت به صورت رایگان در سالن غدیر سمنان برگزار شود، تعدادی بلیط با قیمت ارزان نیز به فروش برسد و عواید آن به مؤسسات و کارهای خیریه برسد، اما متأسفانه تا این لحظه موافقت نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: