• یکشنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

استاندار سمنان به ایسنا خبر داد:

رشد 329 درصدی صادرات کشاورزی استان سمنان در دولت روحانی

استاندار سمنان از رشد 329 درصدی صادرات محصولات کشاورزی استان سمنان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

سید شهاب‌الدین چاووشی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان اظهار کرد: صادرات محصولات کشاورزی در استان سمنان قبل از دولت تدبیر و امید 7 میلیون دلار بوده است که این رقم در دولت تدبیر و امید به بیش از 30 میلیون دلار رسیده است.

وی از رشد 21 درصدی در تولید محصولات کشاورزی در دولت تدبیر و امید در استان سمنان خبر داد و گفت: در قبل از دولت تدبیر، صادرات محصولات کشاورزی 1300 تن بوده است، اما آخرین آمار در سال گذشته در دولت تدبیر و امید تولید محصولات کشاورزی استان به 1576 تن رسیده است.

استاندار سمنان همچنین از رشد 80 درصدی تولید تخم‌ مرغ در استان طی دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: تولید تخم مرغ در استان سمنان از 10 هزار و 198 تن قبل از دولت فعلی، به 20 هزار و 191 تن در سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

چاووشی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی استان در بحث خشکسالی و کمبود آب است، گفت: سطح پوشش آبیاری قطره‌ای و تحت فشار در اراضی کشاورزی استان سمنان نیز امروز در مقایسه با ابتدای دولت تدبیر و امید 103 درصد افزایش پیدا کرده است، این به این معنی است که مدیریت مصرف بهینه آب به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با این شرایط سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در استان سمنان نیز از 16 هزار و 200 هکتار در ابتدای دولت، به 32 هزار و 943 هکتار در سالجاری افزایش پیدا کرده است.

استاندار سمنان همچنین از افزایش 43 درصدی گازرسانی به مناطق روستایی این استان در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید 166 روستای استان از نعمت گاز بهره مند بودند که امسال این تعداد به 238 روستا افزایش پیدا کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: