• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توسط یک گروه ارزیاب از سوی جهاددانشگاهی کشور صورت گرفت:

ارزیابی برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی استان سمنان

رئیس گروه ارزیابی برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی استان سمنان و مدیرکل برنامه وبودجه وتشکیلات جهاددانشگاهی کشور از رتبه‌بندی جهاددانشگاهی استان‌ها در دو شاخص میزان تحقق برنامه توسعه واحدها و میزان پیشرفت واحدهای استانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنامنطقه سمنان، دکتر محمد محسن غفوریان در جریان ارزیابی برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی استان سمنان اظهار کرد: پس از اتمام این ارزیابی‌ها این رتبه‌بندی به‌عنوان خروجی کار ارزیابی‌ها در سطح ملی اعلام می‌شود.

مدیرکل برنامه و بودجه و تشکیلات جهاددانشگاهی کشور با اشاره به برخی اشکالات وارده به ارزیابی‌های پیشین افزود: در جریان ارزیابی برنامه توسعه قبلی تنها میزان تحقق برنامه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گرفت و چندان به میزان پیشرفت واقعی واحدها توجه نمی‌شد از همین رو برخی واحدها با انتخاب اهداف کم‌چالش که پیشرفت چندانی هم نداشتند می‌کوشیدند رتبه بهتری پیدا کنند لذا در فرآیند ارزیابی امسال میزان پیشرفت واحدها نیز به عنوان یک شاخص جداگانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

رئیس گروه ارزیابی برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه جهاددانشگاهی کشور در جریان برنامه توسعه از آغاز در فرآیند تدوین، اجرا و نظارت بر برنامه مشارکت داشته ادامه داد: مراحل تدوین، اجرا و نظارت برنامه توسعه در تعامل با واحد استانی انجام شده است.

غفوریان اظهار امیدواری کرد: این ارزیابی‌ها بتواند به شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه و همچنین به بهبود فرآیند برنامه‌ریزی در واحدهای استانی کمک کند.

رئیس گروه ارزیابی برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی استان سمنان ارزیابی این گروه از جهاددانشگاهی استان را در مجموع خوب ارزیابی کرد و گفت: واحد استان سمنان از ظرفیت خوبی برخوردار است.

وی بر ضرورت ورود بیشتر جهاددانشگاهی به امور پژوهشی تاکید و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی می‌تواند از این محل به یک درآمد پایدار برسد.

مدیرکل برنامه و بودجه و تشکیلات جهاددانشگاهی کشور جوان بودن کادر مدیریتی در جهاددانشگاهی استان را یک مولفه مثبت در این استان دانست و افزود:

انگیزه بالا در اجرای برنامه‌ها ،ارتباط خوب با استانداری ودستگاه‌های اجرایی استان و پیگیری مستمر امور، ریل گذاری و بسترسازی برای برنامه ها و حل برخی مشکلات قدیمی واحد و..از دیگر مزیت‌های جهاددانشگاهی واحد استان سمنان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: