• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان مطرح کرد:

"اصل هشتم قانون اساسی" تضمین‌کننده سلامت در جامعه ایرانی

استاندار سمنان از وجود" اصل هشتم قانون اساسی" به‌عنوان یکی از عوامل موثر و تضمین‌کننده سلامت در جامعه نام برد و گفت: اجرایی شدن اصل هشتم قانون اساسی که نظارت همگانی را به رسمیت شناخته می‌تواند سلامت جامعه را تضمین کند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سیدشهاب‌الدین چاووشی در آیین تجلیل از خبرگاران این استان اظهار کرد: در قانون اساسی کشور ما ، آزادی احزاب و آزادی مطبوعات به رسمیت شناخته شده و این دو در کنار توجه به اصل هشتم قانون اساسی می‌تواند مانع از بروز بسیاری از مشکلات در کشور شود.

وی با بیان اینکه خبرنگاران، عامران به معروف هستند افزود: البته بیان انتقاد و امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان و ادبیات فاخر انجام شود.

این مقام ارشد اجرایی با اذعان به اینکه دغدغه‌ها و مطالبات را نباید با هوچیگری مطرح کرد: در یک نظام مبتنی بر دین باید بیش از سایر ادیان و مکاتب به این مهم توجه شود.

استاندار سمنان نظارت همگانی بر مسوولان را یک اصل قانونی برشمرد و گفت: یکی از مشکلات عمده ما در این حوزه این است که هنوز در شناسایی مصادیق امر به معروف و نهی از منکر مشکل داریم.

چاووشی با بیان اینکه نگرش دینی ما یک نگرش حقوق بشری است تصریح کرد: برخی‌ها به اشتباه تصور می‌کنند که حقوق‌بشر یک ارزش غربی است در حالی که 1400سال پیش در دین مبین ما و در سیره ائمه(س) و از جمله در نامه امام علی(ع) به مالک بر رعایت حقوق بشر تاکید شده است.

وی پاسخگویی به رسانه‌ها و مردم را وظیفه مدیران برشمرد و تصریح کرد: چنانچه مدیران مورد پرسش خبرنگاران و اصحاب رسانه قرار نگیرند، تصور می‌کنند به هیچ‌کدام از کارها و برنامه‌های آنان ایرادی وارد نیست.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان، خبرنگاران را خیرخواهان مردم و کشور ارزیابی و خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه با وجود اینکه روایت‌گر نقاط ضعف و نارسایی‌های جامعه‌اند اما خود کمتر دیده می‌شوند. ضمن اینکه خبرنگاران هم به لحاظ معیشت و هم از نظر سختی کار انسان‌های مقاوم و سختکوشی هستند.

وی بر ضرورت حساسیت در درج اخبار و اطلاعات و اطمینان از صحت اخبار تاکید کرد و گفت: اگر جایگاه فرد یا دستگاهی در نزد افکار عمومی تخریب شود جبران آن کار بسیار سختی است و لذا اصحاب رسانه وظیفه دشواری در این حوزه دارند چرا که با حق‌الناس سروکار دارند.

چاووشی ادامه داد: برخی مطالب ممکن است ذهنیت کاذبی از متولیان در اذهان عمومی شکل دهد گفت: تغییر این ذهنیت‌ها کار سختی است لذا رسانه باید از صحت اخبار خود اطمینان کامل بیابد.

استاندار سمنان با بیان اینکه دولت و ملت در ایران دو واقعیت از هم جدا نیستند افزود: هرگونه جدایی بین دولت و ملت به زیان هر دو طرف است. ضمن اینکه مسوولان در جمهوری اسلامی به طور مستقیم یا غیرمستقیم با رای ملت انتخاب می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: