• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

"شهریور امسال" ماه تئاتر در استان سمنان

با آغاز جشنواره‌های هشت‌گانه تئاتر شهرستانی استان که از پنج شهریور آغاز می‌شود و همچنین جشنواره استانی تئاتر سمنان که از 13 شهریور کلید می‌خورد، شهریورماه امسال بیش از هر چیز در استان سمنان ماه هنر متعالی تئاتر است.

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، محمدرضا سوقندی  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در آستانه برگزاری جشنواره تئاتر استان سمنان و در دیدار با اعضای هیئت رییسه انجمن هنرهای نمایشی استان سمنان، این جشنواره را بزرگترین رویداد هنری استان دانست و گفت: برگزاری جشنواره تئاتر استانی بزرگترین رویداد هنری استان است که باید در برگزاری هرچه بهتر آن از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود .

وی افزود: در مدت باقیمانده تا جشنواره باید زمان را مدیریت کرد و گروه‌های متقاضی بدون مشکل با برنامه‌ریزی مناسب آثار خود را به اجرای عمومی که شرط حضور در جشنواره است، برسانند .

سوقندی با بررسی برخی مشکلات گروه‌ها برای در اختیار گرفتن سالن نمایش تاکید کرد: بزودی سالن‌های شماره  ١ و ٢ تالار آفتاب به همراه سایر ظرفیت‌های نمایشی آن بعد از تعمیرات به‌صورت کامل در اختیار انجمن نمایش سمنان قرار خواهد گرفت و گروه‌ها پس از اخذ مجوز اجرا از شورای نظارت، برای هماهنگی زمان و مکان اجرا فقط با انجمن نمایش توافق کنند .

وی استفاده از ظرفیت سالن‌های سایر ادارات و ارگان‌ها را ضروری دانست و افزود: باید ترتیبی اتخاذ شود که قبل از مواجه شدن با تعداد زیادی از سالن‌های غیراستاندارد در استان، از زمان ساخت هر سالن، استاندارهای ضروری برای اجراهای با کیفیت صورت گیرد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در خصوص اجرای نمایش در سالن تئاتر شهر سمنان خاطرنشان کرد: با بررسی و برنامه‌ریزی مناسبت‌ها، ظرفیت خالی این مجموعه به‌صورت شش ماهه اعلام می شود و نمایش‌های فاخر که به عنوان نماد و پیشانی تئاتر سمنان هستند با تشخیص شورای بازبین و انجمن نمایش در آن اجرا خواهند شد .

رحیم موسوی، رییس انجمن نمایش استان سمنان نیز در این جلسه از توافق با شهرداری سمنان برای ساخت چند پلاتوی نمایش در این شهر خبر داد .

جشنواره تئاتر به صورت شهرستانی از پنجم شهریور و جشنواره استانی آن از سیبزدهم شهریور در استان سمنان آغاز می‌شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: