• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی-امنیتی استانداری سمنان:

جهاددانشگاهی دستاوردهای علمی زیادی برای کشور به ارمغان آورده است

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان همزمان با سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با حضور در این نهاد انقلابی، گفت: جهاددانشگاهی از بدو تاسیس تاکنون دستاوردهای علمی زیادی برای کشور به ارمغان آورده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سعید ناجی در دیدار با حسن رهایی رئیس جهاددانشگاهی استان با اشاره به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی در جهاددانشگاهی اظهار کرد: تلاش‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های علمی و دانشگاهی سبب شده که امروز کشور ما در رقابت علمی با دنیا دستاوردها و توفیقات زیادی داشته باشد.

وی از جهاد به مثابه یک جهد و تلاش هدفمند با بن‌مایه‌های دینی-اعتقادی نام برد و افزود: شاخصه مهم جهاد، هوشمندی و شناخت از شرایط موجود است.

این مقام ارشد اجرایی با اذعان به اینکه زمینه‌سازی برای مشارکت مردم در حکومت‌داری و ایجاد عدالت اجتماعی از مطالبات مردمی و اهداف انقلاب اسلامی بود افزود: تلاش در جهت ایجاد توسعه متوازن و بهره‌مندی همه مردم از مواهب آن از دیگر اهداف شکل‌گیری انقلاب اسلامی بود که این مهم در سایه توسعه علمی و رشد و پیشرفت کشور محقق می‌شد و شکل‌گیری نهادهای انقلابی همچون جهاددانشگاهی نیز با هدف کمک به تحقق این آرمان‌ها در سال‌های آغازین انقلاب اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت توسعه علمی در کشور تصریح کرد: استقلال و عدم وابستگی نیز در سایه همین پیشرفت‌های علمی محقق می‌شد.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با تمجید از پیشرفت‌های علمی در چند دهه گذشته، جهاددانشگاهی را از نهادهای موفق در این حوزه خواند و گفت: دولت قدردان و سپاسگزار نهادهیی همچون جهاددانشگاهی است که با تلاش و جهاد هم خود را به جنبه‌هایی از علم و دانش روز مسلح کرد و هم سبب شد که کشور در رقابت علمی با دنیا، توفیقات ارزشمندی داشته باشد.

دکتر ناجی از آمادگی استانداری سمنان برای تعامل با جهاددانشگاهی استان خبر داد و افزود: در سایه‌سار این تعامل و همکاری‌ها است که اتفاقات خوب و مبارکی می‌افتد.

وی بر ضرورت حمایت از جهاددانشگاهی تاکید و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی استان سمنان از ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های علمی، پژوهشی، رسانه‌ای و آموزشی برخوردار است و دستگاه‌های اجرایی باید از این ظرفیت در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های دولت بهره بگیرند.

حسن رهایی رئیس جهاددانشگاهی استان نیز ضمن تقدیر از حضور دکتر ناجی در مجموعه جهاددانشگاهی گزارشی از عملکرد این نهاد در یک سال اخیر ارائه داد.

رئیس جهاددانشگاهی استان از آمادگی این نهاد برای همکاری با برنامه‌های استانداری خبر داد و افزود: آموزش عالی در استان از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و جهاددانشگاهی چه در حوزه‌های پژوهشی و رسانه‌ای و چه در حوزه آموزش‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت آمادگی دارد کمک‌کار دولت و مسوولان استان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: