• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهاددانشگاهی و دفتر خبرگزاری ایسنا استان سمنان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به اتفاق رئیس انجمن خبرنگاران استان با حضور در جهاددانشگاهی و دفتر خبرگزاری ایسنا ضمن تبریک سالروز تاسیس جهاددانشگاهی روز خبرنگار را به فعالان رسانه‌ای این نهاد انقلابی تبریک گفتند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا سوقندی با بیان اینکه جهاد به معنای سعی بلیغ و کار و همت مضاعف است اظهار کرد: در هر جایی که از این واژه استفاده شده، نیاز به کاری فراتر از ظرفیت‌های معمول وجود دارد و جهاددانشگاهی مصداقی از چنین نهاد، شیوه و نگاهی است.

وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی از سه نوع جهاد اکبر، جهاد اضغر و جهاد کبیر سخن رانده شده افزود: کار جهاددانشگاهی در ذیل جهاد کبیر است که به استقلال، خودکفایی و سلطه‌ناپذیری جامعه می‌انجامد.

سوقندی با بیان اینکه دشمن ضربه خود را از ناحیه‌ای که ما در آن ضعف داریم؛ بر پیکره کشور وارد می‌کند تصریح کرد: دشمن امروز ضعف ما را در جبهه اقتصادی درک کرده و لذا از همان جبهه قصد ضربه زدن به ما دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان جهاددانشگاهی را از مهمترین مصادیق جهادکبیر دانست و گفت: جهاددانشگاهی با تلاش و مجاهدت علمی خود به استقلال و سلطه‌ناپذیری کشور کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی عرصه و میدان توامان علم و عمل است افزود: اصولا اگر دانش و علم به عمل نرسد ، منفعتی برای جامعه ندارد و جهاددانشگاهی به مثابه یک نهاد برآمده از متن انقلاب محلی برای ایجاد پیوند بین علم و عمل است و اهمیت این نهاد نیز در همین وصل است.

سوقندی با بیان اینکه جهاددانشگاهی و نهادهای زیرمجموعه آن از ساختار علمی و روش‌مندی برخوردارند گفت: آنچه باعث اثرگذاری جهاددانشگاهی و خبرگزاری ایسنا شده نیز بهره‌مندی از همین روش‌مندی و توجه به ساختار علمی است.

وی با بیان اینکه اطلاع‌یابی و آگاهی‌بخشی جامعه باید از طرق روشمند علمی انجام شود تصریح کرد: جهاددانشگاهی و خبرگزاری ایسنا می‌تواند در این بخش کمک زیادی به جامعه ما کند.

وی با بیان اینکه ایسنا و جهاددانشگاهی باید این روشمندی را توسعه دهند گفت: وقتی روش و شیوه انتقال خبر و آگاهی‌بخشی مبتنی بر روش‌های علمی باشد دیگر اخبار زرد و سیاه و اطلاعات غیرضروری به رسانه و جامعه راه نمی‌یابد.

 همچنین حسن رهایی رئیس جهاددانشگاهی استان در این دیدار با تقدیر از حضور مدیرکل ارشاد اسلامی استان به برخی خدمات این نهاد پرداخت و گفت: امسال بالغ بر 38 هزار نفر از خدمات آموزشی جهاددانشگاهی استان بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی امروز به نماد خودباوری تبدیل شده افزود: خدمات جهاددانشگاهی از تنوع بالایی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، رسانه‌ای و...برخوردار است.

رهایی با بیان اینکه تلاش ما بر این بوده که در ایسنا یک رسانه در تراز انقلاب اسلامی باشیم افزود: تبعیت از رهبری معظم انقلاب و حمایت از دولت‌ها همواره در سرلوحه کار رسانه‌های جهاددانشگاهی و از جمله دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: