• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی استاندار سمنان هشدار داد:

خطر پیوند برخی نارضایتی‌های عمومی با تهدیدات بیرونی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نسبت به آنچه خطر پیوند برخی نارضایتی‌های مردمی با تهدیدات بیرونی می‌خواند، هشدار داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سعید ناجی در شورای اطلاع‌رسانی استان هرگونه غفلت از افکار عمومی را غیرقابل پذیرش دانست و با اشاره به اهمیت جلب رضایت عمومی و توجه به افکار عمومی،اظهار کرد: باید تلاش کنیم که در هر حوزه‌ای که غفلتی صورت گرفته آن را جبران و ترمیم کنیم.

وی به نقش مهم و محوری مدیران کارآمد در این مهم اشاره و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت کسانی که توانمندی مدیریت، برنامه‌ریزی و هدفگذاری در این حوزه را دارند، استفاده کنیم.

کم‌توجهی به مطالبات مردمی از سوی مدیران پذیرفتنی نیست

وی با اذعان به اینکه کم‌توجهی به خواست و مطالبه مردم از سوی مدیران استان پذیرفتنی نیست افزود: مدیران در این شرایط حساس باید در زمینه اطلاع‌رسانی در خصوص اقدامات دولت و نظام برنامه‌ریزی ویژه کنند چرا که در این شرایط عده‌ای با همه توان در تلاشند تا نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان با بیان اینکه متاسفانه در مقطعی عده‌ای با هدف ضربه زدن به دولت مرتکب غفلت‌هایی شدند ادامه داد: با غفلت این گروه که بیشتر جنبه سیاسی داشت، زمینه برای بهره‌برداری‌های دشمن نیز فراهم شد تا از این فضای گل‌آلود "ماهی خود را بگیرد".

وی با اذعان به اینکه در جمهوری اسلامی، دولت شاکله اصلی نظام را تشکیل می‌دهد افزود: در چنین ساختاری هر برنامه‌ای که با هدف ضربه‌زدن به دولت طراحی شود، خود به خود به مجموعه نظام نیز آسیب می‌رساند.

ناجی با بیان اینکه امروز بدخواهان نظام مدام بر طبل نارضایتی مردم می‌کوبند گفت: آنها از این طریق می‌کوشند با تشویش افکار عمومی به گسترده‌تر شدن نارضایتی‌های مردمی دامن بزنند.

وی با اشاره به پیوند امنیت و میزان رضایت‌مندی عمومی از دولت و نظام گفت: به هر میزان که به ترمیم افکار عمومی و حوزه‌های آسیب‌دیده کمک کنیم در حقیقت توانسته‌ایم در جهت تعمیق‌بخشی به امنیت ملی و گسترش امنیت و احساس امنیت در جامعه کمک کنیم.

 معاون استاندار سمنان وجود اختلاف‌نظرهای سیاسی را طبیعی برشمرد و گفت: بدیهی است که در یک جامعه مردمسالار افراد سلایق سیاسی متفاوتی دارند اما باید مراقبت شود که در این برهه حساس، هوشیاری لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از دلسوزان نظام پیوسته بر لزوم توجه به خواست و مطالبات مردمی تاکید داشتند اضافه کرد: شورای اطلاع‌رسانی استان در زمینه شکل‌دهی ذهنی افکار عمومی در این برهه خاص، رسالت و وظیفه مضاعفی دارد.

ناجی با بیان اینکه باید در زمینه ارائه تصویری درست و مبتنی بر حقیقت از دولت فعال شویم افزود: باید هرچه سریع‌تر به ترمیم نقاطی که ازآنها غفلتی صورت گرفته بپردازیم و این مهم از طریق ایجاد ارتباط درست و منطقی با مردم و افکار عمومی ممکن می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه عدم اطلاع‌رسانی به‌هنگام سبب می‌شود که مردم و مخاطبان به مجاری اطلاع‌رسانی و رسانه‌های دیگر مراجعه کنند گفت: متاسفانه در برخی مواقع هدفگذاری‌ها در این بخش درست و منطقی نبوده و خوراک اطلاعاتی ما از طریق فضا و مجاری بیان شده که مخاطبان و مردم در آن حضور نداشته‌اند.

وی با بیان اینکه این مردم هستند که افکار عمومی را می‌سازند افزود: شوربختانه در مقاطعی ما اطلاعات و داده‌های اطلاعاتی‌مان را در جایی ارائه داده‌ایم که گاه قاطبه مردم و مخاطبان در آن حضور نداشته‌اند و همین سبب شده که دشمن با بهره‌گیری از این شرایط در جهت شکل‌دهی به افکار عمومی فعال و مقاصد خود را دنبال کند.

دکتر ناجی با بیان اینکه باید افکار عمومی را تسخیر کنیم افزود: اگر ما نتوانیم که در این حوزه درست عمل کنیم حتما جامعه ما به مشکل جدی برخواهد خورد چرا که دشمن با ابزار پیچیده ارتباطی همواره در پی تسخیر افکار عمومی و بهره‌برداری خود از آن است.

وی با بیان اینکه ما در حوزه پیوند برخی نارضایتی‌های عمومی با تهدیدات بیرونی مرتکب غفلت شدیم ادامه داد: متاسفانه مادامی که دولت به درستی بر برخی مولفه‌های مهم همچون توجه به حقوق شهروندی، حقوق زنان و جوانان، توجه به نشاط اجتماعی و...تاکید و اصرار می‌کرد برخی با مانع‌تراشی به شکل‌گیری برخی مشکلات امروزی کمک کردند.

این مقام ارشد اجرایی با اشاره به برخی حساسیت‌های زمانی گفت: ما در دوره‌های مختلف مشکلات مختلف و از جمله مشکلات اقتصادی داشتیم اما به سادگی توانستیم از آن عبور کنیم این در حالی است که مشکلات اقتصادی فعلی در کمترین سطح قرار داشته و با گذشته قابل مقایسه نیست اما پیوند این نارضایتی اقتصادی با مسائل دیگر سبب شده که در این شرایط با برخی دشواری‌ها روبرو باشیم.

وی با اشاره به برخی نارضایتی‌های مردمی در برخی بخش‌ها خاطرنشان کرد: نقش شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها در چنین شرایطی برجسته و مهم است لذا این شورا باید با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی درست و به‌هنگام و انتقال آنها به مردم به ایجاد آرامش بیشتر در فضای اقتصادی و اجتماعی کمک کند.

لزوم ارائه تصویر درستی از چهل‌سالگی انقلاب

ناجی آسیب‌زدن به اعتماد عمومی مردم را زیان‌بار ارزیابی و خاطرنشان کرد: آسیب‌زدن به اعتماد عمومی موجب تعمیق بی‌اعتمادی و ضربه زدن به منافع کشور می‌شود.

وی با انتقاد از برخی رویکردهای جناحی گفت: باید از غوغاسالاری در این بخش جلوگیری شود و اگر کسی حقیقت قصد اصلاح دارد، بهتر است انتقادات خود را با مدیران در میان بگذارند تا برای رفع و اصلاح آنها اقدام کنند نه اینکه با کوبیدن بر طبل نارضایتی به تشویش اذهان عمومی و ناامیدی مردم بپردازیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همچنین با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: باید همه مسوولان بکوشند تا تشریح و تبیین خدمات و دستاوردهای دولت و نظام، تصویر درستی از چهل‌سالگی نظام اسلامی ارائه دهند تا از این طریق به تقویت اذهان و امیدآفرینی در جامعه نیز کمک کنیم.

دکتر ناجی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست همه توان خود را به کار گیرند تا در همکاری و همراهی با ستاد جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب، به افزایش نشاط و امید در جامعه مدد رسانند.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان همچنین با تبریک 17 مرداد روز خبرنگار، به  نقش و جایگاه بی‌بدیل رسانه‌ها اشاره و اظهار کرد: انتظار می‌رود مدیران اجرایی ضمن ارتباط بهتر با رسانه‌ها و تشریح خدمات دولت، در این ایام به طور شایسته از خدمات خبرنگاران و اصحاب رسانه استان تجلیل کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: