• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-693-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

/۳۸ سال با جهاد دانشگاهی/

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی: جهاددانشگاهی پیشران تولید علم در کشور است

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی جهاددانشگاهی را در خط مقدم فعالیت در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی در کشور دانست و گفت: فعالیت جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی که در اوایل انقلاب و فرمان امام خمینی(ره) تشکیل و آغاز به کار کرد، نسبت به سایر نهادهای انقلابی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و خصوصاً علمی ملموس‌تر و چشمگیر‌تر بوده است.

سید حسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه سمنان افزود: جهاددانشگاهی در تولید علم در کشور پیشران و پیشتاز بوده و به نوعی با تولید علم عجین شده است.

 وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی توانسته نیازهای جامعه در حوزه تولید علم را به خوبی بر طرف و برآورده کرده است، ادامه داد: تنها مشکلی که وجود دارد این بوده است که جهاددانشگاهی در کنار رشد کیفی، رشد کمی نداشته است و جایگاه ارزشمند و واقعی جهاددانشگاهی در همه سطوح علمی و آموزشی و پژوهشی جامعه دیده نمی‌شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما جهاددانشگاهی را به عنوان یک هسته می‌بینیم که باید این هسته، خودش را در جای جای مراکز علمی، پژوهشی و آموزشی کشور پیدا کند، و به نوعی باید فرهنگ جهادی در حوزه های علمی و دانشگاهی کشور تکثیر شود.

حسینی شاهرودی با تأکید بر ضرورت تکثیر فرهنگ جهادی در تمامی حوزه های علمی و دانشگاهی کشور، تصریح کرد: این موضوع تا به حال کمتر اتفاق افتاده است، این یک مأموریت دستگاهی و فرا دستگاهی است و خود جهاددانشگاهی به عنوان یک عنصر، مرجع و هسته علمی در کشور، باید این تفکر را در بین سایر مراکز علمی کشور تکثیر کند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد از مراکز دانشگاهی در کشور، علمی هستند، اما در جهت به کارگیری این علم در حوزه‌های مختلف در کشور دارای ضعف هستند این در حالی است که جهاددانشگاهی در این بخش موفق بوده و توانسته به بسیاری از تئوری‌های علمی در کشور جامه عمل بپوشد

نماینده مردم شاهرود و میامی، عمده توفیقات جهاددانشگاهی را در بخش بومی سازی علم و تولید علم عنوان کرد و گفت: جهاددانشگاهی به خوبی توانسته است آن علمی را که تولید کرده است در اختیار آحاد جامعه بگذارد و علم را با اقتصاد، فرهنگ، صنعت و... گره بزند، و نمونه‌های بارز آن، موفقیت هایی که در سلول های بنیادین خون بند ناف، حوزه‌های نانو، بیو تکنولوژی، هسته ای و... کسب کرده است.

حسینی با بیان اینکه جهاددانشگاهی یه عنوان یکی از مراکز موفق و تولید محور، توسعه کیفی در همه بخش‌ها و حوزه‌ها داشته است، گفت: تولید علم در جهاددانشگاهی به‌گونه‌ای نبوده که صرفاً به درد کتابخانه‌ها بخورد بلکه تولید علم در جهاددانشگاهی در جهت رفع نیازمندی‌های روز جامعه بوده و این یکی از مهمترین نقاط قوت جهاددانشگاهی است.

 


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: