• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 975-395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برای اولین‌بار صورت می‌گیرد؛

حضور 6 سمنانی در بزرگترین رویداد ورزشی قاره کهن

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از اعزام 6 سمنانی به بازی های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا خبر داد و گفت: این در حالی است که استان سمنان در دوره قبلی ورزشکاری در این مسابقات نداشته است.

 به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، فرزاد فتاحی این تعداد ورزشکار استان در مسابقات آسیایی جاکارتا را اتفاقی کم‌نظیر خواند و اظهار کرد: استان سمنان خوشبختانه بعد از سال ها انتظار سفیرانی را به این رویداد و میدان بزرگ ورزشی اعزام می‌کند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه 6 سمنانی در بازی های آسیایی و پارا آسیایی، کاروان ورزشی ایران را همراهی خواهند کرد، ادامه داد: 4 ورزشکار و یک مربی و یک داور در قالب شش رشته به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند.

فتاحی با اشاره به حمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از این ورزشکاران گفت: ما از سال قبل با حضور هیات های استانی که شانس کسب سهمیه برای حضور در این بازی ها را داشتند، ستاد مسابقات آسیایی جاکارتا را در استان سمنان تشکیل دادیم .

وی افزود: در این ستاد مقرر شد از ورزشکاران اعزامی استان به ویژه در طول اردوها و مسابقات ،حمایت های مادی و معنوی شایسته صورت گیرد تا ورزشکاران ما با خیالی آسوده به تمرینات آماد ه‌ سازی خود همراه با تیم‌های ملی بپردازند .

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت بر حمایت همه جانبه از ورزشکاران اعزامی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با مشخص شدن ورزشکاران منتخب به غیر از پاداش نقدی ماهانه مبلغ 10میلیون ریال را تا زمان اعزام برای دستمزد و حقوق پرداخت می‌کند.

فتاحی عنوان کرد: در بحث اردوها نیز از هیچ کوششی دریغ نکردیم و هرجا که ورزشکاران استان سمنان حضور داشتند از فدراسیون‌های مربوطه درخواست داشتیم تا استان سمنان میزبان اردو باشد؛ که در برخی از رشته‌های ورزشی میزبان بودیم و در برخی دیگر با توجه به شرایط آب و هوای و شرایطی که در مسابقات حاکم است نتوانستیم میزبان باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه امیر سیاوش ذوالفقاریان ، اکبر کیانیان، دنیا آقایی ، زهرا برناکی، اسفندیار صفایی و محمد دوست سمنانی‌های کاروان ایران خواهند بود به رشته‌هایی که نمایندگان استان سمنان در آن حضور دارند اشاره کرد و گفت: ورزشکاران استان سمنان در تیم‌های تیراندازی، جودو، رزمی، جانبازان و معلولین، سرمربی تیم ملی هاکی و داور بسکتبال کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران را در بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا همراهی می‌کنند .

 هجدمین دوره بازی های چند ورزشی آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا از ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریور برگزار می‌شود که کاروان جمهوری اسلامی ایران قرار است با ۳۶۹ ورزشکار در 34 رشته به این دوره از بازی‌ها اعزام شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: