• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

/۳۸ سال با جهاد دانشگاهی/

جهاددانشگاهی الگوی عملی توسعه دانش‌بنیان

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از جهاددانشگاهی به مثابه یک الگوی عملی و راهبردی در حوزه توسعه دانش‌بنیان در کشور نام برد.

سیدجواد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، جهاددانشگاهی را یکی از موفق‌ترین دستگاه‌ها در مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی برشمرد و اظهار کرد: جهاددانشگاهی با توسعه سازمانی و خوشنامی خود در چهار دهه اخیر خدمات شایسته‌ای در بخش‌های آموزشی، پژوهشی، ارتباطی و حوزه تولید و خدمات داشته و از این رو بخش قابل توجهی از جالمعه و از جمله کسبه و بازاریان، دانشجویان، دانش‌آموزان، ادارات دولتی و بخش خصوصی، حوزه ارتباطات و افکارسنجی را تحت تاثیر خدمات خود قرار داده است.

وی انجام تحقیقات دقیق و کارآمد و علمی را دیگر مشخصه این نهاد انقلابی دانست و گفت: تعامل مناسب با مراکز علمی-دانشگاهی، حضور موثر در فضای رسانه‌ای ،اثرگذاری بالا بر مخاطب و تولیدات بروز علمی و فناوری و...از جمله واقعیت‌هایی است که با شنیدن آنها نام جهاددانشگاهی به ذهن‌ها متبادر می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با برشمردن برخی خدمات این نهاد انقلابی اضافه کرد: اساسا جهاددانشگاهی فرهنگ استفاده از توان و ظرفیت‌های داخلی در حوزه‌های علمی و فناورانه را در سرلوحه خود قرار داد و با ارائه آموزش‌های تخصصی-پژوهشی و بهره‌گیری از استعدادهای جوان و خلاق دستاوردهای بزرگی برای کشور به همراه داشته است.

وی با اشاره به شکل‌گیری جهاددانشگاهی در اوائل انقلاب خاطرنشان کرد: از همان اوایل انقلاب این ضرورت احساس می‌شد که یک نهاد انقلابی ایجاد شود تا با تعمیق و تمرکز بر نظریه‌ها و تئوری‌های جدید علمی به رشد و توسعه علمی کمک کند لذا با شکل‌گیری جهاددانشگاهی این نهاد توانست در این زمینه پیشقدم و گام‌های بلند و موثری بردارد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان توفیقات جهاددانشگاهی در نزدیک به چهار دهه گذشته را درخشان دانست و گفت: جهاددانشگاهی از دو کلمه جهاد و دانشگاه تشکیل شده که دانشگاه نماد و نمود رویکرد علمی این نهاد و جهاد که با تلاش مضاعف و خلاقیت گره خورده، نشانگر روحیه جهادی و انقلابی این نهاد برآمده از انقلاب است و همین‌ها سبب شده که جهاددانشگاهی عملکرد درخشانی داشته باشد.

رضوی با بیان اینکه دولتمردان باید حمایت بیشتری از نهادهای موفقی همچون جهادداشته باشند به دستاوردهای جهاددانشگاهی در زمینه سلول‌های بنیادی اشار کرد و افزود: در زمینه سلول‌های بنیادی، انتظار می‌رود جهاددانشگاهی در کنار بروز بودن و حرکت همگام با آخرین دستاوردهای علمی دنیا، خدمات درمانگاهی این علوم را به بیمارستان سلول‌درمانی تبدیل و زمینه استفاده همگان از این دستاوردها را فراهم کند.

وی به تمجید از خدمات جهاددانشگاهی پرداخت و گفت: جهاددانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور نقش بسیار مهمی داشته و از جمله نهادهایی است که  به‌شدت به دنبال محقق شدن این نقشه بوده است.

این عضو شوزای اشتغال استان با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت دانسته اظهار کرد: این مهم با دانش‌بنیان کردن جامعه محقق می‌شود و جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد موفق، الگوی مناسبی در این بخش است.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: