• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-797-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خیز گرمساری‌ها برای تبدیل شدن به قطب گردشگری شرق پایتخت

نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به تنوع آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری در گرمسار از حمایت همه‌جانبه این شهرستان از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد و گفت: هدف‌گذاری ما در این بخش تبدیل گرمسار به قطب گردشگری شرق پایتخت است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، غلامرضا کاتب با اشاره به افتتاح فاز اول مجتمع گردشگری کلوا که اخیرا در گرمسار به بهره برداری رسیده اظهار کرد: در سال گذشته انبارهای باغ موزه علم و صنعت توسط جهاد کشاورزی به مدت۱۳سال به جهت مرمت و بهره برداری تاسیسات گردشگری از این مجموعه به شرکت تعاونی گردشگری گذر سبز قومس واگذار شد .

وی با بیان اینکه فاز یک این مجموعه شامل فست فود با ۱۱۰۰ متر و محوطه‌سازی ۲۸۰۰ متر مربع مرمت و تجهیز شده است ادامه داد: امروز ما شاهد افتتاح این مجموعه فاخر با حمایت مسئولان و تلاش سرمایه‌گذار بخش خصوصی هستیم .

وی تصریح کرد: برای مرمت و احیا و ' تجهیز و تکمیل فاز یک این مجموعه تاکنون مبلغ ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده و تا پایان پروژه یعنی اتمام فاز دوم آن که شامل سالن چند منظوره سفره خانه سنتی رستوران شربت خانه و ...است بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال دیگر هزینه خواهد شد .

کاتب افزود: زمانی که چهار پنج سال پیش برای بازسازی این مکان اقدام شد هیچ کس در باورش نمی‌گنجید که این مکان فاخر برای گردشگری شهرستان ایجاد شود مکانی که روزی جایگاهی برای زباله و حیوانات خانگی بوده و مردم منطقه شکایات بسیاری از این فضا داشتند .

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: هدف‌گذاری که برای شهرستان داریم و با حمایت‌ها و کمک های استاندار و مسئولان استانی محقق خواهد شد تبدیل گرمسار به قطب گردشگری شرق پایتخت است .

وی ادامه داد : شهرستان گرمسار با وجود ظرفیت های فراوان گردشگری از جمله پارک ملی کویر، غارهای نمکی ، رمل‌های شنی و .. و همچنین ظرفیت‌های ریلی و جاده ای و مهمتر از آن نزدیکی به تهران می‌تواند جایگاه مناسبی برای حضور توریست‌های داخلی و خارجی باشد .

کاتب با اشاره به وجود غارهای متعدد نمکی در منطقه گفت: موضوع توریسم درمانی یکی از مواردی است که می‌تواند در منطقه با وجود غارهای نمکی رشد یافته و بستر خوبی برای گسترش گردشگران ایجاد کند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان خاطرنشان کرد: وجود فرودگاه شخصی در ایوان‌کی و پروازهای تفریحی و شخصی می‌تواند راه خوبی برای ورود گردشگران و علاقمندان به منطقه باشد .

کاتب با بیان اینکه باید با تمام وجود برای ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی تلاش کرد افزود: دست همه کسانی که برای سرمایه‌گذاری و آبادانی در این شهر گام برمی‌دارند را به گرمی فشرده و از آن استقبال می‌کنیم.

وی با توجه به هجمه‌های اخیر دشمنان بر علیه کشور گفت: مردم ما با استواری در مقابل استعمار ایستاده اند و دشمنان باید بدانند که این کشور به دست این ملت و مردم آبادتر خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: