• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک اقتصاددان مطرح کرد:

خریدهای غیرضرور عامل گرانی‌های اخیر

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان خریدهای غیر ضروری ناشی از جو روانی حاکم بر بازار را عامل افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر برشمرد و گفت: هیچ اتفاقی برای تولید کشور نیفتاده که نگرانی در خصوص تامین نیازهای بازار وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حشم ت‌الله عسگری در نشست ستاد تنظیم بازار استان سمنان اظهار کرد: باید مردم برای ایجاد آرامش در بازار با مسوولان همراهی کنند .

وی با بیان اینکه هیچ اتفاقی برای تولید کشور نیفتاده است گفت: بخش زیادی از علل تلاطم‌های ارزی موجود در بازار ناشی از همین جو روانی است.

این دکترای اقتصاد ادامه داد: مردم باید بدانند که هیچ اتفاق خاصی برای تولید در کشور نیفتاده است و نباید نگران چگونگی عرضه تولیدات در کشور باشند .

عسگری با اشاره به اینکه نگرانی‌های زیاد مردم نسبت به آینده سبب مشکلات این روزهای بازار و افزایش قیمت‌ها شده است خاطرنشان کرد: دولت بدون حمایت مردم و به تنهایی نمی‌تواند بازار را به سرعت کنترل و مدیریت کند و برای تحقق این هدف مهم همراهی مردمی لازم است .

معاون استاندار سمنان افزایش بیش از حد تقاضا را عامل مهم و همیشگی افزایش قیمت‌ها عنوان و تصریح کرد: هیچ نارسایی در بازار وجود ندارد و بنابراین نباید مردم به صورت انبوه و غیر ضروری کالایی را خریداری کنند؛ چراکه همین موضوع آغاز مشکلات بوده و به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند .

عسگری با تأکید بر اینکه امروز باید یکی از مهم‌ترین وظایف اعضای ستاد تنظیم بازار در استان سمنان ایجاد اطمینان خاطر برای مردم باشد گفت: مردم باید اطمینان داشته باشند که تولید در کشور به اندازه کافی وجود دارد .

وی با تأکید بر لزوم آگاه‌سازی مردم درباره مضرات خریدهای غیرضروری و انبوه آنان بر بازار اضافه کرد: مردم باید آگاه شوند که همراهی کردن آنان در خریدهای غیر ضروری افزایش قیمت‌ها را به دنبال دارد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان از رسانه‌ها خواست تا به ایجاد آرامش در بازار و همراهی مردمی در این مهم کمک کنند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: