• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

"رونق تولید" ۸۴۸ فرصت شغلی جدید در صنعت سمنان ایجاد کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تسهیلات رونق تولید، ۸۴۸ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت این استان ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در یکصد و شانزدهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: در قالب تسهیلات رونق تولید سال ۹۶ ، ۱۹۶ واحد تولیدی صنعتی به ارزش بیش از ۴۴۳۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که از این تعداد ، ۱۶۷ واحد سرمایه در گردش، ۱۷ طرح نیمه تمام و ۱۲ واحد بازسازی و نوسازی بوده است.

وی با اشاره به اهمیت نظارت و پایش در تسهیلات رونق تولید افزود: از ۱۱۷ واحد دریافت کننده تسهیلات نظارت و پایش لازم صورت گرفته است که ۷۵ درصد پرداخت تسهیلات در این واحدها محقق شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: با پرداخت تسهیلات رونق تولید به این تعداد واحد صنعتی ۸۴۸ فرصت شغلی جدید ایجاد گردیده است که در مجموع شاهد تحقق ۹۱ درصدی تعهد اشتغال در این واحدهای صنعتی هستیم .

  اسودی ادامه داد: از ابتدای سال گذشته تاکنون و در قالب تسهیلات رونق تولید ۸۹۳ واحد تولیدی استان بیش از ۶۱ درصد سهم پرداختی تسهیلات رونق تولید را به ارزش حدود 5 هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال دریافت کرده اند که از این تعداد ۱۹۶ واحد مربوط به بخش صنعت و ۶۹۷ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

وی با اشاره به برخی مصوبات امروز کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود : در این نشست نیز با تصمیم اعضای کارگروه ۴ طرح صنعتی جهت دریافت تسهیلات به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده اند و در دیگر دستور کار مشکلات بانکی ، مالیات ، تامین اجتماعی ۳ واحد تولیدی استان بررسی شد .

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان اظهار کرد: در بخش رفع موانع تولید این کارگروه تا کنون مشکلات ۶۰۴ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۴۵۲ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است که ۷۰ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجرا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: