• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم شاهرود و میامی عنوان کرد:

استادان خارجی رشته زبان فارسی سفیران فرهنگی ایران

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی استادان خارجی رشته زبان فارسی را سفیران فرهنگی ایران دانست و گفت: برگزاری تور بازدید استادان خارجی از استان سمنان، زمینه‌ساز توسعه گردشگری است.

  به گزارش ایسنا منطقه سمنان، «سیدحسن حسینی شاهرودی» در جمع استادان خارجی رشته زبان فارسی در اقامتگاه بوم گردی چشمه مراد کلاته خیج شاهرود افزود اجرای این تور، زمینه‌ساز تحقق گردشگری معکوس است تا به میزانی که گردشگر از داخل کشور به سایر کشورها می‌روند، گردشگر خارجی نیز وارد کشور شود.

  وی گفت: اجرای این تور یک حرکت عمیق فرهنگی است و زمینه شناخت واقعی از ایران اسلامی را برای افرادی که شناخت‌شان از کشور ما صرفا از طریق رسانه‌های خارجی است را فراهم می‌کند.

حسینی برگزاری تورهایی از این دست را در مقابله با ایران هراسی و اسلام هراسی و ترویج و صدور فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به سایر کشورها موثر دانست و افزود: این تلاش‌های فرهنگی و تعامل فرهنگی با دیگر کشورهای جهان در صدور فرهنگی غنی ایرانی اسلامی و تعامل فرهنگی با جهان عاری از ترورسیم موثر است.

وی استادان خارجی رشته زبان فارسی را سفیران فرهنگی ایران دانست و گفت: این افراد فضای واقعی و موجود ایران را ترسیم می‌کنند و زمینه ساز رشد گردشگر خارجی خواهند شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی از دیگر نتایج مثبت حضور این افراد را رشد اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: سفارت‌خانه‌ها و رایزن‌های فرهنگی و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند زمینه جذب گردشگر خارجی به ایران را فراهم کنند.

به گزارش ایسنا-بیش از 100 استاد خارجی رشته زبان فارسی در سفری دو روزه به استان سمنان با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری این استان آشنا شدند.

این افراد برای شرکت در دوره روش‌های جدید آموزش زبان فارسی و شیوه های نوین آموزش الفبا، خواندن و نوشتن فارسی در ایران حضور دارند و بر اساس تفاهم نامه اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان با بنیاد سعدی به این استان سفر کردند.

این استادان که از 12 کشور مختلف شامل ازبکستان، تاجیکستان، ارمنستان، اوگاندا، بنگلادش، عراق، سوریه، ترکیه، آلبانی ، کنیا و ... در این فم تور حضور داشتند، با جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری استان سمنان از جمله معادن نمک گرمسار، بافت تاریخی سمنان، چشمه علی دامغان و کلاته خیج شاهرود، جنگل ابر، مجموعه تاریخی بسطام و آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی آشنا شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: