• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‌اندازی انجمن پژوهشگران نوجوان در سمنان

 مدیرکل کانون پرورش فکری سمنان از راه‌اندازی انجمن پژوهشگران نوجوان و برگزاری نخستین نشست پژوهشی اعضای نوجوان مراکز فرهنگی‌هنری سمنان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری ایسنا-منطقه سمنان، مهدی جمال بااعلام این خبر اظهار کرد: نخستین نشست این انجمن با حضور 30 عضو نوجوان کانون و به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در سمنان تشکیل شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان، توسعه آگاهی و دانایی را از محورها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی جامعه برشمرد و بر وابستگی سنجش سطح دانایی به میزان تولید و به‌کارگیری دانش و گسترش آن و دسترسی سریع و آسان به منابع موثق تأکید کرد.

جمال افزود: دانسته‌های ما با مطالعه منابع اطلاعاتی موجود یا بنا به پژوهش‌ها به دست می‌آید و اگر این دانسته‌ها بر پایه نتایج پژوهش‌های قبلی باشد، دانش تولید شده قبلی را به‌کار گرفته‌ایم و اگر مبتنی بر مشاهدات، پژوهش و تحلیل‌های جاری باشد تلاش ما به تولید دانش جدید منجر شده است.

وی همچنین با اشاره به تشکیل انجمن پژوهشگران نوجوان دانشمند، گفت: علاقمندان به پژوهش با حضور در نشست‌های پژوهشی با ماهیت و رویکرد پژوهش در کانون پرورش فکری بیش از پیش آشنا می‌شوند و با بررسی و بازبینی آثار پژوهشی، راهی نو پیشِ روی دانشمندان نوجوان پژوهشگر باز می‌شود.

جمال، با اشاره اهداف راه‌اندازی این انجمن ادامه داد: فراهم کردن زمینه بروز استعدادها، خلاقیت و توانایی پژوهشی اعضای نوجوان و آشنایی با مراحل انجام یک فعالیت تحقیقی، کمک به ارتقای بینش و نگرش پژوهشی در کانون، معرفی پژوهشگران و ایجاد زمینه مناسب برای اشاعه پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های کانون، عمق‌ بخشیدن به آگاهی‌ها و ایجاد بستر‌های مناسب برای هم‌افزایی اعضای پژوهش‌گر و بهره‌گیری از اساتید مطرح در این حوزه از اهداف راه‌اندازی این انجمن است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: