• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون پارلمانی رئیس جمهور در سمنان مطرح کرد:

چراغ‌ سبز ترامپ برای مذاکره نشان از اقتدار ملی ایران دارد/ هیچ منطق اقتصادی در پس التهابات بازار نیست

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: چراغ‌ سبز ترامپ برای مذاکره با ایران نشان از این دارد که جمهوری اسلامی ایران در شرایط مناسبی از نظر اقتدار ملی است.

به گزارش ایسنا، منطقه سمنان حسینعلی امیری در شورای اداری سمنان اظهار کرد: اینکه ترامپ به انحاء مختلف دم از مذاکره و توافق با ایران زده نشان می‌دهد که آنان به این درک رسیدند که نظام در شرایط اقتدار قرار داشته و دولت برآمده از مردم در ایران و نظام اسلامی ما از مولفه‌های قدرت و اقتدار ملی برخوردار است.

وی با بیان اینکه مهمترین مولفه قدرت اتحاد و همدلی است افزود: دولت جمهوری اسلامی امروز از حمایت‌های رهبری معظم انقلاب برخوردار است و مجلس و دستگاه قضایی نیز با آن همراهی لازم را دارند.

امیری ادامه داد: براساس داده‌هاس شورای امنیت ملی ، امروز جمهوری اسلامی ایران با هیچ تهدید جدی نظامی روبرو نیست.

وی با بیان اینکه شرایط امروز کشور شرایط خوبی است به برخی التهابات در بازار اشاره و خاطرنشان کرد: این التهابات بیشتر جنبه روانی داشته و هیچ منطق اقتصادی در پس این التهابات وجود ندارد لذا بی‌تردید شرایط بزودی بهتر خواهد شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور از آمادگی جمهوری اسلامی برای شرایط مختلف خبر داد و گفت: دولت و نظام از ماه‌ها پیش، برای وضعیت‌ها و شرایط مختلف سناریوهای مختلفی طراحی کرده و می‌تواند بر جنگ روانی دشمن پیروز شود.

وی با بیان اینکه داریم وارد یک شرایط جدید می‌شویم ادامه داد: باید همه دست به دست هم دهیم و خود را برای این شرایط آماده کنیم.

امیری با بیان اینکه تمام تلاش دولت معطوف به این است به خوبی از این شرایط عبور کند افزود: باید همه تلاش کنیم که مولفه‌های اقتدار ملی را در کشور ارتقاء دهیم

وی با بیان اینکه جامعه جهانی امروز ما را به خوبی می شناسد گفت: ما در شرایط فعلی نیازمند همراهی و همدلی جامعه داریم و باید همه موثرین تلاش خود را معطوف به این مهم کنند.

وی با بیان اینکه دنیا امروز امریکا و ترامپ را به حرکات نسنجیده و غیرقانونی می شناسد گفت: همین سبب شده که برخلاف گذشته امروز جامعه جهانی برعلیه امریکا و همراه با ما باشد.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه امریکا نتوانسته جامعه جهانی را با خود همراه کند گفت: برخلاف تحریم‌های قبلی که ما در شرایط دشواری بودیم امروز مجامع حقوقی جهانی و سازمان ملل نیز با ما است. ضمن اینکه ما در دوره های قبل علاوه بر تحریم امریکا با تحریم‌های سازمان ملل و برخی نهادهای دیگر هم روبرو بودیم اما امروز امریکا در تحریم علیه ما تنها است.

وی با بیان اینکه اولویت امروز کشور جنگ اقتصادی است گفت: باید همه نخبگان و موثرین کشور تلاش کنند که به اولویت‌بندی مطالبات مردم از دولت کمک کنند.

وی با بیان اینکه امریکا به کمک صهیونیست‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای اش می‌کوشد حلقه اقتصادی را تنگ‌تر کند اضافه کرد: نقش نخبگان و موثرین در این شرایط نقش تعیین کننده ای است و باید کمک کنند تا مطالبات مردم را منطقی و اولویت‌بندی کنند.

امیری با اشاره به اینکه امریکا دست به دامن منافقین شده افزود: منافقین منفورترین گروه‌ها هستند و هیچ جایی در بین مردم ایران ندارند.

وی ادامه داد: منافقین در زمان جنگ تحمیلی با رژیم بعث صدام برعلیه ملت و نظام اسلامی هم‌داستان شدند و امروز نیز برای ضربه زدن به ملت با امریکایی‌ها همراه شده‌اند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: