• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان

هر سمنانی یک مهارت ظرف 2 سال آتی/ راه‌اندازی کافه‌های مهارت در شهرستان‌های هشتگانه استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان از راه‌اندازی کافه‌های مهارت در همه شهرستان‌های این استان خبر داد و گفت: این کافه‌ها با هدف ایجاد بستری برای گفت‌وگوی جوانان علاقمند با فعالان حوزه مهارت و کارآفرینی ایجاد شده و خوشبختانه با استقبال خوبی در استان همراه بوده است.

به‌گزارش خبرنگار ایسنا –منطقه سمنان،فاطمه منصوری در آستانه هفته مهارت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این کافه‌ها غرفه‌های مشاوره با هدف هدایت شغلی جویندگان کار و مهارت ایجاد و علاوه بر آن با راه‌اندازی گذرهای مهارت فرصتی برای عرضه ظرفیت‌های این بخش در استان فراهم شده است.

وی خواستار مشارکت فعال‌تر دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این این کافه‌ها و مراکز مهارت‌آموزی شد و افزود: کافه‌های مهارت در پرترددترین مراکز جمعیتی استان راه‌اندازی شده تا دوستداران مهارت و جویندگان کار و اشتغال بتوانند از آن بهره بیشتری ببرند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان از برگزاری همایش تجلیل از مهارت‌آموختگان فنی و حرفه‌ای استان به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های هفته مهارت در استان نام برد و گفت: تجلیل از مدال آوران المپیاد مهارت و مسابقات ملی مهارت، تقدیر از حامیان مهارت و خیرین این بخش، تقدیر از مربیان برتر و...از دیگر برنامه‌های این هفته است.

منصوری در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص وعده تشکیل مجمع خیرین مهارت اظهار کرد: اساسنامه این مجمع تدوین شده و قرار است پس از انجام اصلاحاتی نهایی شود.

وی با بیان اینکه در این دت از مشارکت خیرین بی‌بهره نبودیم گفت: در همین ارتباط تفاهمنامه‌ای با اوقاف استان منعقد شده که زمینه‌های بهره‌مندی بیشتر فعالان مهارت از ظرفیت خیرین استان بیش از پیش فراهم شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان از اجرای طرحهر جوان یک مهارت در استان خبر داد و افزود: قرار است که با اجرای این طرح ظرف دو سال همه جوانان و علاقمندان به مهارت در استان حداقل از یک مهارت برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه ما به لزوم برخورداری افراد از چندمهارت باور داریم خاطرنشان کرد: با این وجود در گام اول در تلاشیم که حداقل هر جوان هم‌استانی از یک مهارت برخوردار شود تا بتواند فرصت شغلی متناسب با مهارت خود در بازار کار استان پیدا کند.

منصوری از مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار به عنوان یکی از طرح‌های موفق در حال اجرا در استان نام برد و افزود: خوشبختانه بسته‌های تشویقی و از جمله مشوق‌های بیمه‌ای در این طرح دیده شده و همین سبب شده که هم صاحبان کارگاه‌ها و هم هنرجویان از آن استقبال کنند.

وی ادامه داد: تاکنون 650 نفر با حضور در یکی از کارگاه‌های استان از مزایای این طرح که به دنبال احیای مجدد استاد –شاگردی در کشور است بهره‌مند شدند.

این عضو کارگروه اشتغال استان ازبرنامه‌ریزی فنی حرفه‌ای استان برای آموزش 25 هزار نفر در سال‌جاری خبر داد و تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی به این افراد در دو بخش دولتی و خصوصی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از مهارت‌آموزی حمایت ویژه می‌کند گفت: استانداری سمنان نیز خوشبختانه حمایت خوبی از طرح‌های مرتبط با این بخش داشته و زمینه بهره‌مندی مهارت‌آموختگان از تسهیلات بانکی را در استان فراهم کرده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان از اشتغال50درصدی مهارت آموختگان این سازمان در بازار کار سمنان خبر داد و گفت: البته بخش زیادی از هنرجویان ما دانش آموزان، زندانیان، و...هستند که طبیعتا امکان اشتغال در کوتاه مدت را ندارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: