• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مرمت ۳۰ بنای تاریخی شهر سمنان در 2سال اخیر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان با اشاره به مرمت بسیاری از آثار تاریخی این شهرستان در سال‌های اخیر از مرمت ۳۰ بنای تاریخی شهر سمنان در دو سال گذشت خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حمیدرضا دوست محمدی در کارگروه میراث فرهنگی استان سمنان، اظهار کرد: استان سمنان و شهر تاریخی سمنان از ظرفیت‌های گردشگری بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی برای تبدیل استان به یک استان مقصد گردشگری در رابطه با ظرفیت اقامتی شهرستان سمنان گفت: مجموعه واحدهای اقامتی سمنان دارای ۱۲۵ اتاق و ۱۸ سوئیت است.

دوست محمدی با اشاره به افزایش میزان ورود گردشگران داخلی و خارجی به استان سمنان، افزود: میزان بازدید گردشگران خارجی از سمنان در نوروز امسال و در مقایسه با پارسال ۱۳۳ درصد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه مرمت ۳۰ بنای تاریخی در سمنان در دو سال گذشته انجام شده است، گفت: در حال حاضر ۱۲ کارگاه مرمتی در سمنان فعال است.

  دوست محمدی با اشاره به مشکل پارکینگ در بافت تاریخی مرکز استان خواستار رفع مشکل پارکینگ در جوار بناهای تاریخی و پرداخت تسهیلات به فعالان گردشگری شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان با اشاره به بسترهای لازم برای رونق گردشگری در استان خاطرنشان کرد: سمنان جدا از تنوع آثار تاریخی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار بالایی برخوردار است و در صورت معرفی بیشتر می‌توان بیش از پیش به رونق این صنعت امیدوار بود.

معاونت امور عمرانی استانداری سمنان نیز در این کارگروه خواستار ارائه برنامه مدون گردشگری شهرستان سمنان شد.

قدرت ا... ابک بر استفاده از ظرفیت قطار گردشگری و آژانس های مسافرتی برای برگزاری تورهای یک‌روزه در سمنان تاکید کرد و گفت: استانداری سمنان از پروژه‌های مرتبط با گردشگری حمایت ویژه می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: