• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ترغیب قضات سمنانی به استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس

یک عضو شورای قضایی استان سمنان از تشویق و ترغیب قضات این استان به استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید محسن مظهری رئیس کل دادگستری و رئیس شورای قضایی استان سمنان در نشست شورای قضایی استان، سازمان زندان‌ها را همراه و همکار دادگستری در اجرای عدالت قضایی توصیف و اظهار کرد: دادگستری نگاه حمایتی به زندان‌ها دارد.

وی فرهنگ سازی در بین مردم، مسئولین و قضات را در ارتباط با مجازات حبس مهم و ضروری دانست و گفت: اکثریت مسئولین و مردم مجازات را غیر از زندان نمی‌دانند و حتی در تهدید‌ها نیز از حبس کردن و زندان انداختن استفاده می‌شود که این نگاه باید به کار فرهنگی تغییر کند.

مظهری کمک و حمایت از زندان‌ها را در دستور کار دادگستری عنوان کرد و افزود: اجرای مقررات و دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، ایجاد آرامش روحی و روانی و کمک به انضباط در زندان از جمله آن بوده است.

وی همچنین ضمن ارائه گزارشی از فعال بودن کمیسیون عفو استان افزود: طرح و اقدامات اجرا شده در سطح استان توسط کمیسیون عفو در کاهش مشکلات زندان‌ها بسیار موثر بوده است.

تقدیر از طرح‌های حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد؛

سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان نیز در دیداری با معاون قوه قضائیه از طرح های سازمان زندانها در جهت حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد و آزاد سازی آنها تشکر کرد و خواستار استمرار در اجرای اینگونه طرح ها شد.

استاندار سمنان همچنین بهره‌گیری از مجازات‌های جایگزین برای کاهش جمعیت زندانیان را موثر دانست.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سمنان نیز طی گزارشی از ابتکار و اقدام های صورت گرفته در استفاده قضات از مجازاتهای جایگزین حبس در سطح استان خبر داد.

علی دارینی گفت: با حمایت‌های صورت گرفته در بخش‌های نظارتی، از قضاتی که آرا و اقدامات آنها موجب کاهش جمعیت کیفری شده در سطح استان تقدیر و تشکر شده است.

در پایان این نشست ار تلاش‌ها و زحمات عباسعلی عرب مدیرکل قبلی زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تقدیر شد و حکم انتصاب محمود باهنر مدیرکل جدید توسط رئیس سازمان زندان‌های کشور به وی تقدیم شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: