• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-193-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رصد طولانی‌ترین خسوف قرن در اردوی رصدی سمنان

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: طولانی ترین ماه گرفتگی قرن 21 که بر اساس برآوردها حدود یک ساعت و 43 دقیقه به طول می‌انجامد در سمنان رصد می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان عباس بابایی سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری دویست و هفتمین اردوی رصدی ماه در سمنان خبر داد .

وی گفت : دویست و هفتمین اردوی رصدی ماه جمعه 5 مرداد ماه به مقصد کویر جنوب کویر سمنان از ساعت 19:30 لغایت 1:30 برگزار می شود .

وی  یکی از برنامه های ویژه دویست و هفتمین اردوی رصدی ماه  را رصد یکی از خاص‌ترین و بی نظیرترین رویدادهای نجومی سال‌های اخیر ماه گرفتگی  همراه با اساتید مجرب با قوی ترین تلسکوپ استان سمنان عنوان کرد و اظهار داشت :. خسوف این تابستان با مدت زمان 103 دقیقه، طولانی ترین ماه گرفتگی قرن 21 خواهد بود .

بابایی با اشاره به اینکه که این خسوف کامل در روز 27 جولای 2018 (5 مرداد 1397) رخ می‌دهد که تا ساعات اولیه بامداد ششم مرداد ماه به طول می انجامد تصریح کرد : جالب است بدانیم که علاوه بر ماه گرفتگی، قرار است که در جریان اتفاق تابستان امسال وضعیت قرارگیری ماه و خورشید و سیاره ما به گونه‌ای باشد که انعکاس نور خورشید از ماه، این جرم آسمانی را به رنگ سرخ در بیاورد .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان رصد سیارات زهره، مشتری، زحل و سیاره مریخ  در بهترین شرایط از دیگر برنامه دویست وهفتمین اردوی رصدی ماه اعلام کرد .

بابایی با بیان اینکه علاقه مندان می توانند جهت شرکت در این اردوی رصدی ثبت نام کنند یادآوری کرد: دویست و هفتمین اردوی رصدی ماه به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و انجمن نجوم اسمان نمای کویر برگزار می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: