• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ظرفیت200 میلیون یورو کشت‌های گلخانه‌ای در سمنان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان از ظرفیت200 میلیون یورو کشت‌های گلخانه‌ای در سمنان خبر داد و بر لزوم توسعه کشت گلخانه‌ای در استان سمنان تاکید کرد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حشمت اله عسگری  در جلسه توسعه کشت گلخانه‌ای استان که در جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد با بیان اینکه یکی از کلیدی‌ترین سیاست‌های دولت در بخش کشاورزی توسعه گلخانه‌ها است اظهار کرد: آب مهمترین مشکل و دغدغه تولیدکنندگان بخش کشاورزی در این استان است.

معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه در حال حاضر 500 هکتار از اراضی استان سمنان قابلیت کشت گلخانه‌ای را دارد افزود: بخشی از این مساحت زیر کشت گلخانه‌ای قرارگرفته، بخشی در حال واگذاری و بخشی دیگر شناسایی شده که .

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌ها و چشم‌انداز استان سمنان در اقتصاد مقاومتی، چشم‌انداز توسعه گلخانه است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به تنوع آب و هوایی استان سمنان و شرایط مناسب آن برای کشاورزی گفت: موضوع آب از مهم‌ترین دغدغه‌های استان سمنان است به ویژه در بخش کشاورزی، چرا که بخش زیادی از آب استان سمنان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود .

عسگری یکی از برنامه‌های مهم استان سمنان را بهره‌برداری مناسب از آب برشمرد و یادآور شد: کشت و توسعه گلخانه‌ای در استان سمنان بیش‌ازپیش ضرورت دارد .

وی با اشاره به اینکه ورود فناوری نوین گلخانه به استان سمنان ضرورت دارد خاطرنشان کرد: در راستای بهره‌وری مناسب از آب موجود در بخش کشاورزی باید آبیاری‌ها از روش‌های سنتی و غرقابی به روش‌های نوین تغییر پیدا کند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به اینکه استان سمنان در مسیر خط انتقال گاز  جنوب به شمال کشور قرار دارد تصریح کرد: مشکلی در تأمین گاز گلخانه‌های و جود ندارد .

عسگری با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل تولیدکنندگان بخش کشاورزی در این استان آب است افزود: حضور در بازارهای منطقه با رقابت‌پذیری توجه به شیوه‌های نوین بسته‌بندی و کاهش قیمت‌ تمام‌شده محصولات امکان‌پذیر می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: