• یکشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-1193-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

"نجوم، فيزيك و گرافيك" برترین انجمن‌های علمی-دانشجویی دانشگاه سمنان

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سمنان گفت: انجمن های علمی دانشجویی برتر این دانشگاه براساس شاخص‌های مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری ارزیابی و معرفی شدند.
به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر رستم شامحمدی با اعلام این خبر افزود: تلاش یک ساله انجمن‌های علمی در این رتبه‌بندی مورد ارزیابی قرار گرفت و نهایتا انجمن علمی دانشجویی نجوم موفق شد‌، عنوان انجمن برتر دانشگاه سمنان را از آن خود کند.
دکتر شامحمدی ادامه داد: انجمن‌های علمی دانشجویی فيزيك و گرافيك هم در رتبه‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند .
وی اظهار داشت: از نيم سال دوم سال تحصيلي 97-96 سامانه پويا‌، سامانه رتبه‌بندي و دسته‌بندي اطلاعات راه‌اندازی و ميزان كاركرد انجمن‌هاي علمي به صورت آنلاين و روزانه، مطابق شاخص‌هاي مطرح در آيين‌نامه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مورد سنجش قرار گرفت.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سمنان با بیان اینکه راه‌اندازی این سامانه نقش به سزايي در ترسيم نقشه راه انجمن‌ها در دانشگاه سمنان داشت اضافه کرد: خوشبختانه این سامانه به‌عنوان يك الگوي موفق در دانشگاه‌هاي منطقه 9 كشور هم مورد استقبال قرار گرفت.

عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان تصریح کرد: ایجاد نسل سوم انجمن‌های علمی و تبدیل آنها به انجمن‌های کار آفرین و ارتقاء فعالیت‌های علمی پژوهشی انجمن‌ها با كمك مشاوران و كادر مديريتي دانشكده‌ها از اهداف مجموعه فرهنگی دانشگاه سمنان است.
وی روحیه جستجوگری و پویایی را از ضروریات فعالیت‌های انجمن‌های علمی برشمرد و تاکید کرد: راه رسیدن انجمن‌های علمی به وضعیت مطلوب‌،پیوند آنها با صنعت و نیازهای جامعه و ایجاد زمینه برای بروز و ظهور خلاقیت ها و ایده‌های مبتکرانه دانشجویان است.
دکتر شامحمدی با بیان اینکه نسل سوم انجمن‌های علمی در حال شکل‌گیری است خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی برای دست یافتن به دستاوردهای علمی با ایجاد و تقویت انجمن‌های علمی و تخصصی به عنوان مجموعه‌های توانمند دانشگاه از برنامه‌های آینده معاونت فرهنگی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: