• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چرا سمنان را دارالمرحمه ایران می‌گفتند؟

استاندار سمنان بر لزوم احیاء و مطرح کردن سمنان به‌عنوان دارالمرحمه تاکید کرد و گفت: باتوجه به پیشینه این سنت اسلامی، سمنان از دیرباز به عنوان دارالمرحمه میزبان زائران امام رضا بوده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، دکتر سید شهاب‌الدین چاوشی در دیدار با اعضای ستاد اجرایی طرح موکب الرضا (ع)اظهار کرد: با اجرایی شدن طرح طرح موکب الرضا(ع) می‌توان به احیای این سنت نیکو امید بست.

عالی‌ترین مقام اجرایی استان گفت: استان سمنان از فرصت ارزشمند قرار گرفتن در بین دو حرم برخوردار است و باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم .

وی ادامه داد: شهر سمنان از دیرباز به دارالمرحمه معروف بوده و مردم خوب این دیار به زایران حضرت رضا رسیدگی می‌کردند و عنوان دارالمرحمه نیز از همین رو به این دیار اطلاق می‌شده لذا به نظر می‌رسد که اجرای طرح موکب الرضا گامی در جهت احیای این سنت دیرینه خواهد بود .

استاندار سمنان خاطر نشان کرد: خدمت خالصانه و صادقانه به زایران امام رضا (ع)بسیار ارزشمند است و آنها که در این بخش خدمت می‌کنند برکات آن را در زندگی خود مشاهده خواهند کرد.

چاوشی با اشاره به در پیش بودن دهه کرامت، از برگزار کنندگان جشن‌های دهه کرامت خواست تا فضایی شاد و پرنشاط را برای مردم فراهم کنند .

وی با بیان اینکه باید در ایام شادی اهل‌بیت از فضاهای مداحی متعارف فاصله گرفت گفت: باید فضای عزاداری از فضای شادی تفکیک شود چرا که مردم با توجه به آشفتگی‌های ناشی از هجمه‌های فرهنگی دشمن نیاز به آرامش و شادی و تغییر فضای فکری دارند .

وی افزود: باید در طرح موکب الرضا علاوه بر مسافران خودروهای عبوری برای مسافران اتوبوس‌ها و قطارها هم برنامه‌ریزی کنید تا آنها هم از خدمات این طرح برخوردار شوند و فرصتی برای استراحت و کاسته شدن از رنج سفر برایشان فراهم شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: