• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استقبال کم‌سابقه از جشنواره هنر آشپزی سمنان

دبیر اولین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی در سمنان گفت: با توجه به استقبال گسترده مردمی از جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی در سمنان، هم استانی‌ها خواستار تداوم برگزاری این جشنواره‌ها شدند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، حمیدرضا دوست‌محمدی افزود: هم استانی‌ها با استقبال چشمگیر از این جشنواره و با ارائه پیشنهاد به صورت حضوری یا ارسال پیام های متعدد در فضای مجازی، خواستار برگزاری جشنواره‌های مشابه شدند.

وی با بیان اینکه شور و نشاط مردم در این جشنواره مشهود بود، گفت: استقبال شرکت‌کنندگان در بخش رقابت عمومی آشپزی به حدی بود که این رقابت در روز دوم تمدید شد.

وی افزود: حضور بیش از 50  آشپز حرفه‌ای نیز در روز دوم برای رقابت در بخش حرفه‌ای رقابت‌ها به جشنواره غنا بخشیده بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: تمامی غذاهای ارائه شده در بخش عمومی، از غذاهای محلی استان سمنان بوده و به خوبی سفره آرایی شده بودند.

وی نکته قابل توجه در این جشنواره را استقبال شرکت کنندگان در سنین مختلف از 18 تا 60 سال عنوان کرد و افزود: با این حال، بیشتر شرکت‌کنندگان را قشر جوان تشکیل می‌دادند.

دوست محمدی برپایی 72 غرفه نمایشگاهی و اجرای موسیقی محلی را از برنامه‌های جنبی این جشنواره اعلام کرد و گفت: مردم استان سمنان استقبال خوبی از برنامه‌های جنبی جشنواره داشتند.

وی گفت: اجرای موسیقی محلی چاشم و اجرای موسیقی محلی تلوبین میامی و اسب چوبی روستای مزج شاهرود از جمله برنامه‌های شاد جشنواره بود که با استقبال چشمگیر مردم همراه شد.

دوست محمدی با قدردانی از استقبال و میزبانی شایسته مردم سمنان از عوامل برگزاری این جشنواره، گفت: حضور پرشور مردم سمنان در نمایشگاه به غرفه داران دلگرمی داد و غرفه داران نیز از فروش محصولات و استقبال مردم رضایت داشتند.

دبیر جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی سمنان گفت: مردم به صورت حضوری و در فضاهای مجازی این جشنواره را خوب ارزیابی کردند و از سازمان میراث فرهنگی برای فراهم کردن چنین فضاهایی برای افزایش شور و نشاط اجتماعی قدردانی داشتند.

جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی در سمنان از 13 تا 15 تیرماه در سمنان برگزار شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: