• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-1392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ابتکار خبر داد:

همایش بین‌المللی نقش it و ict در اشتغال زنان برگزار می‌شود

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر ضرورت استفاده از it , ict در راستای توسعه اشتغال زنان تاکید کرد و گفت: در همین ارتباط طی یک ماهه آینده یک همایش بین‌المللی با هدف شناسایی و بررسی راههای بهره‌گیری از ظرفیت‌های it , ict در راستای بهبود اشتغال و. اقتصاد زنان در ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، معصومه ابتکار در حاشیه بازدید از کارگاه بافت‌های دستی در جمع خبرنگاران در سرخه با اعلام این خبر اظهار کرد: رویکرد دولت تدبیر و امید در این بخش توان‌افزایی زنان و خصوصا زنان سرپرست خانوار است.

وی بر لزوم ارتقاء توان زنان تاکید و تصریح کرد: دولت دوازدهم بر توان‌افزایی زنان از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت تاکید دارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور  با بیان اینکه تحقق این امر نیازمند هم‌افزایی بین‌بخشی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف است گفت: تشکل‌های و سازمان‌های مردم‌نهاد نقش مهمی می‌توانند در این بخش ایفا کنند لذا تشکل‌های مردم‌نهاد باید کمک بیشتری به این حوزه کنند.

وی از تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بسترسازی برای ایجاد امکان بهره‌گیری از it , ict در راستای توسعه اشتغال زنان خبرداد و افزود: باید از این ظرفیت در راستای بازاریابی و فروش صنایع‌دستی و محصولات تولیدی زنان استفاده بیشتری شود.

ابتکار ادامه داد: در همین ارتباط بزودی یک همایش بین‌المللی با هدف امکان‌سنجی بهره‌گیری از این ظرفیت در کشور برگزار خواهد شد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به لزوم کمک به زنان سرپرست خانوار اضافه کرد: در این ارتباط نیز جلسات متعددی به صورت هفتگی و ماهانه با دستگاه‌ها و نهادهای مسوول و از جمله بهزیستی، کمیته امداد، تعاون کار و رفاه اجتماعی و...برگزار می‌کنیم که امید است بتواند به حل بخشی از مشکلات اقتصادی زنان سرپرست خانوار کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: