• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان سمنان برگزار شد

بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان سمنان در آیینی با حضور مسوولان کشوری و استانی در مجموعه گوت که مال سمنان برگزار شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سعید هژبری مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان در این جشنواره اظهار کرد: در حال حاضر انجمن های خیرین مدرسه ساز در شهرستان های هشتگانه این استان فعال ند .

وی از فعالیت شورای بانوان خیری مدرسه ساز در استان خبر داد و افزود: این شورا نیز علاوه بر شورای استانی در هر هشت شهرستان استان یز فعالیت دارد.

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان با اشاره به اعضای فعال انجمن خیرین مدرسه ساز در استان خاطرنشان کرد : در حال حاضر بیش از 300 خیر که شامل 236 خیر مرد و 73 خیر زن هستند به صورت حقیقی و 77بنیاد و نهاد به صورت حقوقی به امر مدرسه‌سازی در سطح استان فعالیت دارد .

هژبری با اشاره به تعهدات خیرین در 19 جشنواره پیشین خیرین مدرسه‌ساز اضافه کرد: خیرین استان در این 19 جشنواره 132 میلیارد تومان تعهد کردند.

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان از تحقق بیش از 50درصدی تعهدات خیرین در این استان خبر داد و گفت: خیرین مدرسه ساز استان در 19 جشنواره پیشین بالغ بر 6 میلیارد و 720 میلیون تومان به پروژه های مدرسه سازی کمک کردند.

وی از بنیاد برکت به عنوان یکی از مهمترین بنیادهای فعال در مدرسه‌سازی در استان نام برد و افزود: این بنیاد تاکنون 18 باب مدرسه با 108 کلاس درس با اعتباری 112 میلیاردی در سطح استان احداث کرده است .

وی ادامه داد: بنیاد برکت تاکنون 14 پروژه از این 18 پروژه را تحویل آموزش و پرورش استان داده و چهار پروژه باقیمانده نیز در حال ساخت و تکمیل هستند که دو پروژه آن بزودی آماده افتتاح خواهند شد.

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان از افزودن 90 کلاس درس به فضاهای آموزشی استان در مهرماه امسال خبر داد و گفت: تا مهرماه امسال 10 پروژه شامل 90کلاس درس جدید تحویل آموزش و پرورش استان می‌شود.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: