• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آموزش 6400 دانش‌آموز در مرکز آموزش شهروندی سمنان

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری آموزش‌ مهارت‌های شهروندی  در اوقات فراغت با هدف ارتقای سطح دانش و تقویت مهارت‌های شهروندی در مرکز شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، عباس بابایی با اشاره به اینکه بدون تردید آموزش شهروندي از ارکان اساسي زندگي اجتماعي درجامعه امروز است؛ اظهار کرد: شهروندان مسیوليت‌پذير و آشنا با حقوق شهروندي خود به خود به وجود نمي‌آيد، بلکه در اثر آموزش مهارت هاي زندگي جمعي و تحت آشنايي با فرهنگ شهرنشيني، به تحقق می‌پیوندد .

وی با اشاره به اینکه یادگیری پارامترهای آموزش رفتار شهروندی به افزایش کیفیت زندگی جمعی و تقویت سرمایه اجتماعی در زندگی کمک شایانی می‌کند تصریح کرد: درواقع تربیت شهروندان از طریق آموزش رفتارهای شهروندی درقالب پارامترهای اخلاقی و اجتماعی باعث بهبود عملکرد افراد جامعه نسبت به یک زندگی سالم و آرام خواهد شد .

بابایی آموزش شهروندی را عاملی مهم در نهادینه کردن حقوق شهروندی در بین دانش آموزان عنوان کرد و گفت: این مؤلفه ضامن بقاء و تداوم حیات اجتماعی است و چنین آموزش‌هایی از همان آغاز کودکی نوعی اعتماد به نفس و رفتارهای مسؤولانه را از نظر اجتماعی و اخلاقی برای افراد به وجود می‌آورد .

وی با مهم دانستن مقطع فراغت تابستانه و تأثیر شگرف این  آموزش‌ها بر تجربه دانش‌آموزان گفت: کانون‌های مساجد، مهد کودک‌ها و مراکز فراغتی برای کودکان 7 تا 12 سال می‌توانند جهت هماهنگی و شرکت در آموزش گروهی مهارت های رانندگی ،آموزش پسماندهای خانگی و آپارتمان نشینی به مرکز آموزش های شهروندی مراجعه کنند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در پایان خاطر نشان کرد: مرکز آموزش شهروندی در پارک سیمرغ مستقر بوده و در سال تحصیلی 1396-1397 شش هزار و چهارصد دانش‌آموز آموزش‌های شهروندی را  از مرکز آموزش شهروندی فرا گرفته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: