• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیمی از فعالان صنعتی سمنان در صنایع کوچک اشتغال دارند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان  با اشاره به اشتغال بالغ بر 50 هزار نفر در بخش صنعت این استان گفت: تقریبا نیمی از این تعداد در صنایع کوچک، 15 درصد در صنایع متوسط و 36 درصد در صنایع بزرگ فعالیت دارند.

ب ه گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی با بیان اینکه اخص‌های MICI در تولیدات صنعتی استان سمنان ارتقا می‌یابد اظهار کرد: روز صنعت و معدن روز وحدت و همدلی است و میان تولیدکنندگان، مردم و مسئولان است .

وی با بیان اینکه دستاورد مثبت این همایش‌ها در ماهیت آن‌ها نهفته است افزود: هر کشوری تمام محصولات خود را بر مبنای شاخص‌های MICI به جهان عرضه می‌کند که ارتقای این شاخص‌های در تولیدات صنعتی استان سمنان در دستور کار است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اینکه 10 شاخص اصلی در این راستا تعیین‌شده است اظهار کرد: کیفیت، استانداردهایی با ایمنی بالا، قیمت مناسب، منحصربه‌فرد بودن، طراحی عالی، فناوری پیشرفته، تولید منصفانه، نماد وضعیت، اصالت و سازگاری با محیط از مهم‌ترین شاخص‌های تولید است .

وی با اشاره به اینکه 2004 واحد صنعتی در استان سمنان برای دریافت تسهیلات بهین‌یاب ثبت‌نام کردند افزود: یک هزار و 800 واحد صنعتی از این تعداد در حوزه صنایع کوچک فعالیت می‌کنند .

اسودی با تأکید بر اینکه 50 تا 100 واحد در صنایع متوسط فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: در مجموع 50 هزار و 761 نفر در حوزه صنعت مشغول به کار هستند .

وی ادامه داد:از این تعداد 49 درصد در صنایع کوچک، 15 درصد صنایع متوسط و 36 درصد در صنایع بزرگ این استان مشغول به کار هستند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری در بخش صنعت 32 درصد در صنایع کوچک و 18 درصد در صنایع متوسط و 50 درصد در صنایع بزرگ سرمایه‌گذاری شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: