• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل توزیع برق استان خبرداد:

افت تولید نیروگاه‌های برق‌‌آبی سمنان به‌دلیل کاهش بارندگی‌/ رشد ۱۱درصدی اوج‌بار مصرف برق در 3ماهه اول سال

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان از کاهش توان تأمین برق نیروگاه‌های برق‌‌آبی به‌دلیل کاهش بارندگی‌ها در این استان خبر داد و با اشاره به افزایش مصرف برق در تابستان گفت: تنها راه برای گذر از پیک مصرف، مدیریت مصرف برق است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدمحمد موسوی‌زاده در همایش "نقش بسیج و روابط عمومی در مدیریت بهینه مصرف برق " در شرکت توزیع نیروی برق این استان ضمن تبیین اهمیت انرژي الکتريکي در جامعه امروزي اظهار کرد: برق يک انرژي بي‌بديل است که سهم زيادي در افزايش اميد به زندگي در جامعه نیز دارد.

 وی با بیان اینکه تقريباً تمام شئونات زندگي ما وابسته به برق است تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر ۹۱ درصد تولید برق در کشور به سوخت‌های فسیلی وابسته است .

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان به آلاینده بودن سوخت‌های فسیلی و از جمله برق در صورت مصرف بی‌رویه آن اشاره و خاطرنشان کرد: هر چه مصرف برق بی‌رويه صورت گيرد، آلايندگي زيست محيطي نيز افزايش خواهد يافت.

وی با اشاره به این که به دلیل کاهش بارندگی‌ها در سال گذشته‌، امکان بهره‌گیری کامل از ظرفیت نيروگاه‌هاي برق‌آبي نيست گفت: در شرایط فعلی مديريت مصرف به معناي واقعي، به‌عنوان تنها گزينه موجود براي گذر موفق از پيک بار تابستاني به شمار مي‌رود .

موسوی‌زاده با بیان این که ميزان توليد و مصرف برق در هر لحظه از زمان بايد مساوي باشد افزود: هرگونه عدم تعادل بين اين دو مولفه منجر به بروز خاموشي‌هاي گسترده مي‌شود.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال شاهد رشد ۱۱ درصدی اوج بار در استان سمنان بودیم تصریح کرد: خاموش کردن سیستم‌های سرمايشي، تجهيزات اداري، روشنائي و مصارف غيرضرور بعد از وقت اداري‌، امري ضروري است .

موسوی زاده با تاکید بر این که رسالت مهمی بر دوش همگی است تا نسل های بعدی ما نيز از اين انرژي استفاده مناسب کنند يادآور شد: فرماندهان و اعضاي شوراي پايگاه هاي مقاومت بسيج و روابط عمومي دستگاه‌هاي اجرائي‌، نقش کليدي در امر فرهنگ سازي و مديريت بهينه مصرف برق ايفا مي‌کنند.

همچنین محمد حسن زربخش معاون مدیرکل روابط عمومی و روابط بین الملل ساتبا در این همایش، پیرامون راهکارهای بهينه سازي مصرف برق در محيط کار و منزل و نحوه مشارکت اقشار مختلف مردم و نهادها و ارگان ها در زمينه مديريت بهينه مصرف و شيوه هاي عملياتي و بدون هزينه براي عبور موفق از اوج بار تابستاني، نکات آموزشي را ارائه کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: