• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز در گرو توسعه صادرات صنعتی است

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از روز صنعت و معدن به عنوان نماد شکوفایی صنعتی در کشور یاد کرد و گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی منسجم و سیاست‌گذاری هدفمند و پایدار، در حوزه‌های مختلف تولید و صنعت کشور، رونق و سرعتی بیش از گذشته پدید آورد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان بهروز اسودی ضمن تبریک 10 تیرماه روز صنعت و معدن با بیان اینکه دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز در گرو توسعه صادرات صنعتی است، افزود: با توسعه صادرات صنعتی، می‌توان جهشی در دستیابی به اهداف چشم‌انداز ایجاد و به حل مسایل این بخش از اقتصاد بیش از پیش همت کرد.

وی تصریح کرد: دهم تیر ماه روز ملی صنعت و معدن فرصتی است تا با تبیین و معرفی دستاوردهای صنعتی و معدنی کشور، نقش کلیدی این دو حوزه را در اقتصاد و تحقق اهداف بلند مدت کشور یاد آور شویم. عرصه‌ای که، چرخ های موتور پیشرفت کشور را به حرکت درآورده و با عزمی ملی و مدیریتی جهادی به پیش می‌رود .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه دست‌یابی به اهداف پیش بینی شده در سند چشم انداز در این بخش نیازمند تلاش و توجه ویژه ای است، اظهار داشت: صنعت و معدن، به عنوان مهمترین محرک عرصه اقتصادی کشور، در ایجاد اشتغال پایدار و به تبع آن افزایش تولید ناخالص ملی و رشد اقتصادی نقش تعیین کننده‌ای دارد .

این مقام مسئول گفت: 10تیرماه فرصت مناسبی است تا از همه کارگران، مهندسان صنعتی و معدنی، کارآفرینان اندیشمند و خیرخواه که همواره با همت و صبوری به جهانیان ثابت کرده اند که ایران شایستگی ایستادن در بالاترین قله های جهان را دارد، تقدیر و تشکر کرد.

وی به نقش مهم کارگران و نیروی کار اشاره و ادامه داد: بی‌تردید پیشرفت‌های صنعتی و معدنی امروز ما مرهون تلاش‌های این نیروی کار است و سعادت و پیشرفت آینده نیز در گرو فعالیت های خالصانه و اثربخش آنان خواهد بود .

اسودی با اشاره به شعار امسال افزود: باید در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است با تبیین دستاوردهای صنعتی و معدنی و همچنین معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور و استان و با تکیه بر توان ملی و بهره‌برداری مناسب از فرصت‌های رشد و توسعه، نقش کلیدی این دو بخش را در اهداف میان مدت و بلند مدت اقتصاد استان را یاد آور شویم .

این عضو شورای اشتغال استان گفت: صنعت کشور با فائق آمدن بر موانع پیش رو می‌تواند با شکوفایی روز افزون خود پایه‌های اقتدار کشور را استحکام بیشتری ببخشد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: