• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هشدار استاندار به مدیران استان سمنان:

مدیرانی که ریسک اشتغال و تولید را نمی‌پذیرند استعفا دهند

استاندار سمنان از مدیرانی که ریسک اشتغال و تولید را نمی‌پذیرند ، خواست استعفا دهند

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، سید شهاب الدین چاووشی در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه امروز شرایط اقتصادی خاص است، اظهار کرد: مدیرانی که ریسک اشتغال و تولید را نمی‌پذیرند استعفا دهند تا بتوانیم از نیروهای جدید استفاده کنیم .

وی با بیان اینکه شرایط امروز اورژانسی است و رویه سابق نمی‌توان به کار و تولید و همچنین اشتغال رسید، تصریح کرد: مدیرانی که ریسک اشتغال و توسعه اقتصادی را در سایه تولید ندارند، استعفا دهند تا بجای آن‌ها نیروهای تازه نفس روی کار بیایند .

وی با بیان اینکه پذیرفته نیست دستگاهی بدون دلیل تولید را متوقف کند ادامه داد: باید مدیران با استفاده از کارشناسان مشاور به دنبال راهکاری برای ارتقای تولید باشند و نه مانعی برای آن .

ا ستاندار سمنان با تشریح شرایط کشور افزود: مدیران دستگاه‌های مرتبط با کار، تولید، صنعت، معدن و صادرات باید بدانند در شرایط خاص امروز، ایده‌های نو و راهکارهای نو مورد نیاز است.  لذا ما نمی‌توانیم با توجه به عرف معمول گذشته این برهه حساس را پشت سر بگذاریم و باید در شیوه‌های مدیریت تجدیدنظر کنیم .

چاوشی با بیان اینکه باید قانون اجرا شود اما تولید نیز حمایت شود، گفت: مقام معظم رهبری با درک عمیقی از این خطر روسای سه قوه را مامور کردند تا راه‌حل برون‌رفت از مشکلات را با همراهی همدیگر بیابند و درباره آن کار و تلاش کنند .

وی افزود: شرایط امروز آن‌قدر خاص است که ما نیاز به مدیرانی داریم که بتوانند با استفاده از کارشناسان به راه‌کارهای مناسب برای رفع موانع تولید و اشتغال دست یابند و اگر نمی‌توانند این کار را بکنند، باید بدون اتلاف وقت استعفا دهند .

استاندار سمنان با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه‌ها، گفت: همه نهادهای نظارتی و قضایی پشتیبان اقتصاد و رشد اقتصادی هستند و لذا هر جا که در دستگاه‌های اجرایی راه قانونی برای تولید وجود ندارد اما می‌توان شرایط را از بن‌بست خارج کرد می‌بایست جلسات مرتبط با این موضوع با دستگاه قضا برگزار و سپس ظرف یک هفته به راهکاری عملی دست‌ یافت .

عالی ترین مقام اجرایی استان با اشاره به فشار اقتصادی دشمنان نظام اظهار کرد: این شرایط که اقتصاد ما امروز در آن حضور دارد به‌ مثابه شرایط جنگی است .

چاوشی با بیان اینکه غیرت ملی باید بر روی کالاهای تولیدی انعکاس یابد، بیان کرد: نمی‌توانیم چشمانمان را ببندیم و نبینیم که کالاهای تولید داخل با مارک ها و برندهای خارجی صادر می شوند .

این مقام ارشد اجرایی افزود: امروز تمام دستگاه ها باید در کنار هم باشند تا از شرایط اقتصادی امروز به سلامت عبور کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: