• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-1690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

غولی آهنی که یک‌سوم آب شرب سمنان را می‌بلعد

معاون بهره‌برداری آب‌وفاضلاب شهری استان سمنان گفت: حدود یک سوم آب مصرفی این استان در تابستان به مصرف کولرهای آبی می‌رسد.

نادر قدس در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، اظهار کرد: با انجام یک سری اقدامات ساده می‌توان این حجم از مصرف را تا حد زیادی کاهش داد.

وی با اشاره به دمای بالای هوا و تبخیر زیاد در تابستان تصریح کرد: بیش از 30 درصد آب شرب مصرف شده در تابستان در این استان از طریق کولرهای آبی مصرف می‌شود.

معاون بهره‌برداری آب‌وفاضلاب شهری استان سمنان با اشاره به راه‌های کاهش مصرف آب در کولرهای آبی افزود: نصب سایبان برای کولر آبی و نصب ترمستات دو راه موثر برای کاهش مصرف آب در کولرها است.

وی با بیان اینکه با نصب ترمستات میزان مصرف آب کولرهای آبی را بیش از  هشت درصد کاهش می‌دهد خاطرنشان کرد: همچنین با نصب یک سایبان برای کولر می‌توان میزان مصرف آب در کولرهای آبی را تا 20 درصد کاهش داد.

قدس بر ضرورت اطمینان شهروندان از نشتی شیر تامین آب کولر تاکید و اضافه کرد: علاوه بر نصب سایه‌بان باید کانال عبور هوا نیز در سایه باشد. ضمن اینکه عایق‌بندی کانال عبور هم نیز امری ضروری است.

معاون بهره‌برداری آب‌وفاضلاب شهری استان سمنان ادامه داد: با انجام این چند کار زیاد که هزینه زیادی نیز ندارد بیش از 28 درصد از آب مصرفی کولر در هر شبانه‌روز کم می‌شود.

قدس با اشاره به افزایش احتمالی دمای هوا در روزهای آینده از هم‌استانی‌های سمنانی خواست با بهره‌گیری از این دو روش میزان آب مصرفی کولر خود را کاهش دهند.

وی یادآور شد: نصب سایبان و استفاده از روش‌هایی از این دست علاوه بر کاهش میزان آب مصرفی کولر به خنک‌تر شدن دمای اتاق نیز کمک بیشتری می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: