• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای شهرام ناظری در آرامگاه بسطامی و خرقانی+عکس

« شهرام ناظری» به همراه «اسین چلبی»، نواده بیست و دوم مولانا و رییس بنیاد جهانی مولانا به زیارت آرامگاه «بایزید بسطامی» در شهر بسطام و بارگاه «ابوالحسن خرقانی» در خرقان رفت و شعری از مولانا را اجرا کرد .

به گزارش ایسنا، این خواننده به درخواست اسین چلبی، شعر «سینه خواهم شرحه شرحه از فراق/ تا بگویم شرح درد اشتیاق‌» را از دفتر اول مثنوی معنوی در آرامگاه شیخ «ابوالحسن خرقانی» اجرا کرد .

سپس او گفت: پس از زیارت آرامگاه این دو بزرگوار، از این سرچشمه عظیم حکمت خسروانی که از «بایزید بسطامی» و «ابوالحسن خرقانی» تراوش شده است، سیراب شدم و این واقعاً بزرگترین هدیه‌ای است که خداوند به شما ارزانی داده است که در دامان این مقدسین واقعی و نه زهدفروشان حضور دارید و این خیلی افتخار بزرگی است. ای کاش بیشتر به «بایزید بسطامی» و شیخ «ابوالحسن خرقانی» رسیدگی شود .

ناظری ادامه داد: ای کاش که در حد یک هزارمی که در حق «بایزید بسطامی» و شیخ «ابوالحسن خرقانی» بود به آنان رسیدگی می‌شد، ای کاش این اشتیاق مردم را می‌دیدند و واقعاً در همین محل یک تدارک و برنامه‌ریزی دیده می‌شد که واقعاً مردم با این همه اشتیاق و عشقی که دارند حداقل یک ذره از این مکان بهره‌مند شوند .

مجید پازوکی دبیر همایش میراث جهانی شاهرود، بسطام، خرقان و مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود، عبدالمهدی مستکین استاد دانشگاه و مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو، منصور پایمرد رییس هیات مدیره انجمن ملی دوستداران حافظ، علی‌اشرف صادقی استاد زبان‌شناس، ادیب، از چهره‌های ماندگار کشور و عضو فرهنگستان ادب فارسی، فروزنده اربابی نماینده بنیاد بین‌المللی مولانا در ایران، اکبر ایرانی مدیر عامل مؤسسه میراث مکتوب، مجدالدین کیوانی مترجم و عضو شورای علمی دائره‌المعارف بزرگ اسلامی، ناهید تیموری تهیه‌کننده سینما و مهران محمدی مدیر عامل انجمن دوستداران حافظ و جمعی از علاقمندان به فرهنگ و ادب و عرفان در زیارت آرامگاه عارف گرانقدر شیخ «بایزید بسطامی» در شهر بسطام و بارگاه عارف نامدار ایرانی شیخ « ابوالحسن خرقانی» در دهستان خرقان، شهرام ناظری و اسین چلبی را همراهی کردند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: