• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در سه ماهه اول امسال صورت گرفت:

اعطای 1.8 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان جویای کار استان سمنان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از اعطای 1.8 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان جویای کار این استان در سه ماهه اول امسال خبر داد و گفت: تاکنون 100شغل در این راستا در استان ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان ضمن اراده گزارشی از فرصت‌های شغلی ایجاده شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و کارآفرینان عرصه اشتغال استان سمنان در سه‌ماهه نخست امسال با اشاره به  اینکه کسب‌وکار خانگی هم‌اکنون با بهره‌برداری از امتیازاتی چون توسعه دانش و گسترش فناوری حیطه گسترده‌ای را در اکثر حوزه‌های اقتصادی به خود اختصاص داده است افزود: هر مقدار سطح اقتصاد خانوارها در جریان اقتصادی کشور بهبود یابد، به همان میزان اقتصاد جامعه رشد پیدا می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان به ایجاد صد فرصت شغلی برای مددجویان جویای شغل و کارآفرینان عرصه اشتغال استان سمنان در سه‌ماهه نخست سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: یک میلیاردو ۸۹۸ میلیون تومان در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت‌شده است.

خدابنده یادآور شد: عمده مشاغل ایجاد شده در قالب ۵۵ طرح خدمات، ۲۸ طرح دامپروری، هفت طرح صنایع‌دستی، هفت طرح کشاورزی، یک طرح شیلات و یک طرح صنعتی و معدنی بوده است.

وی بیان کرد: از مجموع تسهیلات پرداختی اشتغال‌زایی، ۸۳ طرح با یک میلیارد ۷۰۷ میلیون تومان از منابع امدادی (صندوق امداد ولایت) و ۱۷ طرح بااعتبار ۱۹۱ میلیون تومان از منابع بانکی بوده است.

معاون اشتغال و خدکفایی کمیته امداد استان سمنان افزود: ۱۸ فقره تسهیلات تثبیت اشتغال‌زایی باهدف پایداری و افزایش تولید طرح‌های اشتغال ایجادشده مددجویان در سه‌ماهه نخست سال جاری بااعتبار ۳۹۱ میلیون تومان پرداخت‌شده است.

خدابنده در ادامه به ارائه ۲۵۷ مشاوره شغلی در سه‌ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت هزار ۲۱۵ نظارت بر طرح‌های اشتغال نوپا از سوی کارشناسان هشت شهرستان استان سمنان اجرایی شده است.

وی از تلاش برای ایجاد سه هزار ۲۱۱ فرصت شغلی بااعتبار ۷۳ میلیارد و ۸۳۲ میلیون تومان تا پایان سال ۹۷ خبر داد و گفت: تسهیلات پرداختی از منابع کمیته امداد (صندوق امداد ولایت) بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه کشور، صندوق توسعه ملی (تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری شهرهای زیر ده هزار نفر) برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان در نظر گرفته‌شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: