• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

"نسل سلمان" تابستان امسال در سمنان برگزار می‌شود

سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری نخستین دوره فرهنگی ،آموزشی "نسل سلمان " ویژه دانش‌آموزان سمنانی خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان . عباس بابایی با بیان اینکه دوره فرهنگی ،آموزشی "نسل سلمان" برای نخستین بار در سمنان اجرایی می‌شود افزود: برگزاری کلاس‌های طرح اوقات فراغت یکی از موقعیت‌های بسیار مناسبی است که فرد می‌تواند با استفاده از آن به شناسایی و تقویت استعداد‌های خود بپردازد .

وی با اشاره به اینکه دوره فرهنگی ،آموزشی "نسل سلمان" در قالب سه رویکرد خلاقیت، نشاط و مهارت تدوین شده است گفت: رویکرد مهارت‌آموزی نوجوانان و جوانان در غنی‌سازی اوقات فراغت آنها ضروری است تا در آینده افرادی مسئولیت‌پذیر، توانمند و عهده‌دار امور مختلف اجتماعی شوند .

وی زمان آغاز ثبت‌نام این دوره آموزشی، فرهنگی ویژه دانش‌آموزان در شهرستان سمنان را از سه شنبه پنجم تا پنجشنبه دوازدهم تیرماه اعلام کرد .

بابایی در ادامه تصریح کرد: پسران دانش‌آموز مقاطع تحصیلی هشتم تا یازدهم در شهرستان سمنان می‌توانند جهت ثبت نام اولیه خود مشخصات خود را به شماره 09126634743 پیامک کنند .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان مسئله اوقات فراغت را مهم عنوان و خاطرنشان کرد: در مقوله اوقات فراغت، برنامه‌ریزی‌ها باید به سمت غنی‌سازی برنامه‌ها پیش رود  نه پرکردن اوقات فراغت ،که در این صورت جامعه هدفی که مخاطب این برنامه‌هاست می‌تواند به جامعه ای سالم و پویا تبدیل شود .

وی برنامه‌های اجرای این طرح در بخش مهارت را شامل کلاس‌های آشنایی با فتوشاپ، عکسبرداری‌‌‌، فیلم‌نامه‌نویسی و تدوین فیلم بر شمرد  و گفت: همچنین در رویکرد خلاقیت کلاس‌هایی با محوریت موضوع آشنایی با اندیشه‌های مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی (ره)با هدف ارتقاء بصیرت افزایی و دشمن‌شناسی جوانان و نوجوان تدارک دیده شده است .

وی با اشاره به برنامه‌های جانبی این دوره آموزشی گفت: اردوهای یک روزه‌، برنامه‌های تفریحی استخر، آموزش کارهای تشکیلاتی و گروهی ،بازدید‌های علمی ،آموزش فنون مهارتی و دیگر برنامه‌هایی که برای زمان های فراغت دانش آموزان در نظر گرفته شده است، از جمله برنامه های جانبی این دوره است .

بابایی ادامه داد: شناسایی استعدادها، بهبود روابط فردی و اجتماعی، رشد مسئولیت پذیری دانش‌آموزان، ارتقاء بصیرت افزایی،دشمن‌شناسی و تجربه با هم بودن در اردوها از اهداف اجرایی شدن این طرح است.

وی با بیان اینکه طرح فرهنگی، آموزشی نسل سلمان از اواسط تیر ماه تابستان سالجاری در سمنان اجرایی می‌شود، افزود: زمان اتمام اجرای این طرح دهم شهریور ماه سال‌جاری خواهد بود .

وی در پایان یادآور شد : این دوره برای نخستین بار به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با همکاری بنیاد تبیین ادیشه های امام خمینی ،ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان و برخی مساجد شهر در شهرستان سمنان اجرایی می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: