• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ميراث‌فرهنگي به‌دنبال توسعه اکوتوریسم و ایجاد اکوکمپ‌های استاندارد در استان سمنان

مدیرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان از کاروانسرای ایوانکی به‌عنوان جدیدترین بنای تاریخی واگذار شده توسط این اداره کل در استان سمنان به بخش خصوصی نام برد و گفت: ميراث‌فرهنگي استان به دنبال توسعه اکوتوریسم و ایجاد اکوکمپ‌های استاندارد در این استان است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،«محمد جهانشاهی» در دیدار با نماینده مردم شهرهای گرمسار و آرادان در مجلس شوری اسلامی، گفت: این کاروانسرا مربوط به دوره صفوی است و به عنوان مجموعه اقامتی، پذیرایی و عرضه کننده محصولات صنایع دستی فعالیت خواهد داشت.

وی واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی را بهترین راهکار برای مرمت و حفاظت از این مواریث تاریخی و فرهنگی و فراهم کردن زمینه بهره برداری هر چه بیشتر مردم از این جاذبه ها عنوان کرد.

مدیر کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گفت: یکی از اهداف این اداره کل برای توسعه گردشگری، برگزاری رویدادهای مختلف در نقاط مختلف استان است.

جهانشاهی با تاکید بر توسعه رویداد محوری گردشگری در استان سمنان، ابراز امیدواری کرد: برگزاری رویدادهای گردشگری زمینه معرفی استان سمنان در سال 1400 به عنوان استانی نوظهور در گردشگری کشور را فراهم کند.

وی برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای ملی و بین‌المللی مختلف برای تابستان از جمله امامدر دیباج، نان سمنان، اکوماراتن جنگلی شاهرود، عشایر جاده ابریشم مهدی شهر و... را از مهمترین برنامه ها برای افزایش سفرهای تابستانه به استان سمنان اعلام کرد.

مدیر کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان با بیان اینکه این اداره کل به دنبال توسعه اکوتوریسم و ایجاد اکوکمپ‌های دارای استاندارهای پایداری است، گفت: در تلاش هستیم علاوه بر افزایش کمی زیرساخت‌ها بحث توجه به بعد پایداری و توجه به ارزش‌های محیطی نیز مد نظر قرار داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار بر بهره‌برداری از ظرفیت‌های تسهیلاتی موجود برای اجرای پروژه های گردشگری در شهرستان های گرمسار و آرادان تاکید کرد.

«غلامرضا کاتب» با قدردانی از تلاش‌های اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان و فراهم کردن زمینه تحقق شعار جدید « استان سمنان مقصدی تازه»  قدردانی کرد .

رییس کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی خواستار تقویت شهرستان آرادن و بهره‌برداری بیشتر از ظرفیت‌های این شهرستان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: