• سه شنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استان سمنان بهشت استارتاپ‌ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان معتقد است که استان سمنان زمینه مناسبی برای کسب و کار استارتاپ‌ها دارد و باید از این ظرفیت در شرایط فعلی استفاده حداکثری شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر حشمت‌الله عسگری در جلسه ستاد راهبردی توسعه و رونق اقتصادی استان که با محوریت ایجاد فضای کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات استان برگزار شد، با اشاره به نقش  استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها در ایجاد کسب وکار در فضای مجازی اظهار کرد: هوشمند سازی، ظرفیتی را ایجاد می‌کند که به تبع آن موجب می شود که ict با بدنه دستگاه‌های تخصصی این مجموعه جمع شود تا در نهایت به ایجاد اشتغال منجر شود لذا استفاده از این‌ فرصت با توجه به ظرفیت‌ها و ریرساخت‌های ارتباطاتی استان یک ضرورت است .

  وی با اشاره به تعدد مراکز دانشگاهی و افزایش دانشجویان در این استان افزود: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های   ict در شهرها و حتی در روستاهای استان یک برنامه‌ریزی دقیق را برای رونق و فعالیت‌ استارتاپ‌ها وشتاب‌دهنده‌ها را می‌طلبد که در این راستا نقش پارک علم و فناوری و حتی بخش خصوصی بسیار مهم است .

دکتر عسگری ایجاد کسب و کار و رونق اشتغال و توسعه فعالیت دستگاه‌های اجرایی تخصصی این حوزه را یاد آور شد و افزود: در عصر حاضر با توجه به سرعت بالای رویدادها، باید ایده‌های ارایه شده در این حوزه قابل دفاع و پرورش باشد که راهکار مناسب ایجاد این فضا برای کسب و کار برتر با برگزاری جشنواره ایده های ثروت ساز در محیط دانشگاه محقق می‌شود .

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان  توجه به فضای کسب و کار با توجه به زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان به منظور توسعه اشتغال و رونق فضای کسب و کار را امری ضروری دانست و گفت: این آمادگی از سوی مجموعه مدیریت اقتصادی استان و سازمان برنامه‌ریزی و بخش خصوصی باید ارتقا یابد، تا مخاطبان این حوزه جهت فراهم شدن فضای کسب و کار ترغیب شوند .

  وی با اشاره به نقش موثر بخش خصوصی در این حوزه تصریح کردد: باید پذیرفت که بیش از انتظار به دولت اکتفا کرده‌ایم،که بهتر است ارتقای حوزه ict و فناوری به صورت تخصصی تردر سطح استان دنبال شود تا با کمک برخی دستگاه‌های اجرایی در ایجاد فضای  کسب و کار در این حوزه گام ارزشمندی در استان برداشته شود .

عسگری نقش دانشگاه‌ها در تحقق و ایجاد کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات را مهم ارزیابی کرد و افزود: پویایی در دانشگاه‌ها می‌تواند کارآفرینی را به دنبال داشته باشد که بر این اساس با آسیب‌شناسی جدی‌تر در این حوزه و تعامل گسترده‌تر دانشگاه و مراکز اجرایی با تغییر برخی نگاه‌ها ودیدگاه‌ها ‌می‌توان به نتایج مطلوبی در این زمینه دست یافت . 

  وی برنامه‌ریزی برای رونق استارتاپ‌ها و شتاب دهنده‌ها طی سال جاری در حوزه فناوری اطلاعات استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ict در شهرها و روستاهای استان یک فرصت طلایی برای ایجاد تولید و کسب و کار توسط پارک علم و فناوری استان و مراکز دانشگاهی است .

این عضو کارگروه اشتغال استان بر لزوم رویکرد خلاقانه و نو به طرح‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: حتی تامین منابع مالی این طرح‌ها و ایده‌ها باید به صورت شیوه نو، بدیع و جدیدی باشد، تا قابلیت دفاع و پیشرفت ‌طرح را داشته باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: